Wielkie emocje w Suwałkach. Padło aż 5 goli

2021.04.17 18:33
Wigry Suwałki zanotowały w sobotnie (17.04) popołudnie 3. triumf z rzędu. II-ligowiec z Podlasia w 27. serii zmagań rozbił aż 4:1 Bytovię Bytów.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Wigry Suwałki

Suwalskie Wigry ewidentnie złapały wiatr w żagle. W ostatnich tygodniach Biało-Niebiescy pokonali KKS 1925 Kalisz i Motor Lublin, a w sobotę ekipie z północno-wschodniej części kraju nie sprostała Bytovia.

Toczony na stadionie przy ul. Zarzecze mecz był naprawdę ciekawym widowiskiem. Podopieczni Dawida Szulczka już w 4. minucie wyszli na prowadzenie, bo bardzo dobre uderzenie zza szesnastki oddał Patryk Mularczyk, po czym gospodarze mieli jeszcze kilka innych okazji, by po raz kolejny zmieścić piłkę w siatce. Niestety brakowało skuteczności. Na domiar złego Bytovia zdołała wyrównać. Po dwóch kwadransach rywalizacji futbolówkę do własnej siatki niefortunnie skierował Paweł Gierach.

Wigry szybko chciały odzyskać prowadzenie i sztuka ta Podlasianom udała się jeszcze przed przerwą. Tuż przed udaniem się do szatni wynik starcia na 2:1 zmienił Michał Orzechowski.

W drugiej połowie spotkanie nadal mogło się podobać, aczkolwiek kolejne gole długo nie padały. Biało-Niebiescy większą swobodę w wyprowadzaniu akcji ofensywnych uzyskali dopiero pod koniec pojedynku, gdy grający w osłabieniu rywale (czerwoną kartkę w 61. minucie zobaczył Kuba Lizakowski) nieco opadli z sił. Bramkę na 3:1, oddając strzał po długim słupku, zdobył Michał Żebrakowski, a w doliczonym czasie rzut karny na gola zamienił Cezary Sauczek, dlatego ostatecznie suwalczanie zwyciężyli z Bytovią aż 4:1.

W następnej kolejce przeciwnikiem 4. w II-ligowej stawce Wigier będzie znajdująca się oczko wyżej Chojniczanka. Mecz rozegrany zostanie w najbliższy piątek (23.04) w Chojnicach.

Wigry Suwałki - Bytovia Bytów 4:1 (2:1)
Bramki: Patryk Mularczyk 4, Michał Orzechowski 45, Michał Żebrakowski 85, Cezary Sauczek 90+3k - Paweł Gierach 31 sam.

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Michał Ozga (21' Paweł Gierach), Martin Dobrotka, Adrian Piekarski, Michał Orzechowski (79' Cezary Sauczek) - Denis Gojko (79' Patryk Czułowski), Patryk Mularczyk, Wojciech Kamiński, Bartłomiej Babiarz (63' Rafał Grzelak), Kacper Wełniak (63' Michał Żebrakowski) - Kamil Adamek

Bytovia Bytów: Marcin Staniszewski - Kuba Lizakowski, Filip Dymerski, Krzysztof Bąk, Oskar Krzyżak, Jakub Nowakowski (68' Jakub Bach) - Eryk Moryson (46' Mateusz Wrzesień), Paweł Zawistowski, Maciej Błaszkowski (83' Matheus Camargo) - Kacper Sezonienko (74' Michał Kieca), Piotr Giel