Wielkie emocje w Suwałkach. Ślepsk pokonał Czarnych po raz drugi

2020.10.28 20:47
Dopiero tie-break wyłonił lepszy zespół w starciu Ślepsk Malow Suwałki - Cerrad Enea Czarni Radom. Triumf na swe konto zapisali Podlasianie, którzy w decydującej partii zwyciężyli 15:8.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Malow Suwałki

Siatkarze Ślepska nieco ponad tydzień temu ograli na wyjeździe Czarnych Radom 3:0, a w środę (28.10) suwalska ekipa okazała się lepsza od rywala z województwa mazowieckiego także we własnej hali.

Tym razem przeciwnik postawił jednak zdecydowanie trudniejsze warunki. Przyjezdni zwyciężyli bowiem inauguracyjną partię 25:23 i choć później podopieczni Andrzeja Kowala dosyć sprawnie wyszli na prowadzenie (triumfy w setach do 23 i 16), to jednak Czarni niekorzystnym obrotem wydarzeń się nie przejęli i dzięki wygraniu czwartego seta na przewagi zdołali jeszcze wrócić do gry.

W tie-breaku nie było już jednak wątpliwości, który zespół zasłużył na więcej oczek. Ślepsk zwyciężył najważniejszą część starcia aż 15:8, co oznacza, że to na konto Podlasian wpadła ważna wygrana. Bohaterem starcia został Bartłomiej Bołądź. Atakujący suwalczan zdobył w ciągu całego meczu aż 25 punktów i to właśnie on zgarnął tytuł MVP przyznawany dla najbardziej wartościowego gracza spotkania.

14. MKS Będzin 5 1 4:15 386:456

MKS Ślepsk Malow Suwałki - Cerrad Enea Czarni Radom 3:2 (23:25, 25:23, 25:16, 25:27, 15:8)

MKS Ślepsk Malow Suwałki: Bołądź (25 pkt), Rousseaux (21 pkt), Waliński (13 pkt), Sapiński (8 pkt), Rudzewicz (7 pkt), Tuaniga (5 pkt), Czunkiewicz (libero) oraz Sacharewicz (2 pkt), Kaczorowski (1 pkt), Szwaradzki, Gonciarz, Rohnka

Cerrad Enea Czarni Radom: Gąsior (23 pkt), Sander (13 pkt), Josifow (12 pkt), Dryja (9 pkt), Loh (8 pkt), Kędzierski (4 pkt), Nowowsiak (libero) oraz Firszt (4 pkt), Ostrowski, Pasiński