Wielkie święto koszykówki. W rogatych derbach lepsze Żubry [ZDJĘCIA]

2018.11.22 10:24
W środowy (21.11) wieczór rozegrane zostało zaległe spotkanie 5. kolejki koszykarskiej II ligi pomiędzy Żubrami Białystok a Turem Basket Bielsk Podlaski. Derbowe spotkanie zwyciężyli podopieczni Tomasza Kujawy, ale emocji nie brakowało.

Pojedynek dwóch niepokonanych ekip w II lidze (gr. B) przyciągnął do hali VI Liceum Ogólnokształcącego komplet kibiców. Białostoccy fani zobaczyli kawał dobrego basketu, a także zwycięstwo swoich pupili. Żubry pokonały bowiem Tura 76:71.

Starcie podlaskich drużyn rozpoczęło się od wyraźnej dominacji gospodarzy, którzy z minuty na minutę powiększali swą przewagę. Ta w pewnym momencie wyniosła już nawet 20 oczek (wynik 41:21 w drugiej kwarcie), dlatego wydawało się, że Żubry bez większych problemów uporają się z lokalnym rywalem.

Zawodnicy Tura ani myśleli jednak rezygnować z walki. W kwarcie numer trzy gracze Kamila Zakrzewskiego zaliczyli efektowny powrót (różnica punktowa zmniejszyła się do 3 oczek), zatem wynik spotkania przed następną częścią zmagań wciąż był sprawą otwartą.

Choć kibice do ostatnich chwil nie mogli być pewni zwycięstwa białostoczan, to jednak ostatecznie Żubry utrzymały przewagę i to one pozostają jedyną ekipą w stawce, która w sezonie 2018/2019 nie zaznała jeszcze smaku porażki.

Bohaterem gospodarzy został niezawodny Andrzej Misiewicz, który rzucił 22 punkty.