Wigry lepsze od spadkowicza z Lotto Ekstraklasy. Dwie bramki Jagiellończyka

2018.08.22 20:09
Wigry Suwałki pokonały w meczu 6. kolejki Fortuna I Ligi Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 3:2 i wzbiły się w górę tabeli. Mecz obfitował w wiele sytuacji podbramkowych, w których lepszą skutecznością popisali się gracze Kamila Sochy.
Fot: Wigry Suwałki

Rozegrany w środowy (22.08) wieczór pojedynek pomiędzy Wigrami a Bruk-Betem to był mecz, jaki na I-ligowym podwórku nie zdarza się zbyt często. Piłkarze obu ekip zgrabnie wymieniali podania, potrafili przeprowadzić akcje bez posyłania długiej piłki na napastnika, a co najważniejsze - padło sporo goli.

Strzelanie przy ul. Zarzecze już w 7. minucie mógł rozpocząć Gutkovskis, ale zawodnik gości nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Węglarzem i uderzył obok bramki. Niespełna kwadrans później kibice ujrzeli już gola, a na dodatek było to trafienie gospodarzy. Po wykonaniu kilku dośrodkowań piłkę otrzymał Kamil Sabiłło, który uderzeniem z bliskiej odległości dał Biało-Niebieskim prowadzenie.

Wigrom nie udało się jednak zbyt długo utrzymać wyniku 1:0, bo już w 35. minucie ekipa z Niecieczy wyrównała. Celnym dośrodkowaniem z rzutu rożnego popisał się Gergel, a kropkę nad "i" postawił Szymonowicz.

Po zmianie stron tempo meczu wcale nie spadło. Zgromadzeni na stadionie fani zobaczyli kolejne trzy bramki, z czego dwie były autorstwa suwalczan. W 55. minucie do siatki - po asyście Sabiłły - trafił wypożyczony z Jagiellonii Białystok Adamec, a w końcowej fazie pojedynku ten sam piłkarz podwyższył na 3:1. Tym razem kluczowym podaniem popisał się inny Jagiellończyk - Karol Mackiewicz.

Goście tuż przed doliczonym czasem gry - za sprawą Misaka - zdobyli wprawdzie kontaktową bramkę, ale na wyrównanie zabrakło im już sił i sekund, przez co Wigry zgarnęły ważne punkty, które pozwoliły podlaskiej drużynie opuścić miejsce tuż nad strefą spadkową.

Wigry Suwałki - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:2 (1:1)
Bramki: Kamil Sabiłło 21, Martin Adamec 55, 81 - Dawid Szymonowicz 34, Patrik Misak 90

Wigry Suwałki: Damian Węglarz - Paweł Olszewski (65' Piotr Kwaśniewski), Arkadiusz Najemski, Adrian Karankiewicz, Jonatan Straus - Robert Bartczak, Martin Adamec, Damian Pawłowski (75' Bartosz Olszewski), Filip Karbowy, Karol Mackiewicz - Kamil Sabiłło (63' Adrian Piekarski)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Hubert Gostomski - Dominik Sadzawicki, Mateusz Kupczak, Przemysław Szarek (83' Vlastimir Jovanović), Kamil Słaby (66' Michał Skóraś) - Roman Gergel, Dawid Szymonowicz, Florin Purece, Bartosz Śpiączka (72' Patrik Misak), Martin Miković - Vladislavs Gutkovskis