Wigry ograły beniaminka. Gol Jagiellończyka

2018.07.22 08:36
Na inaugurację I-ligowego sezonu 2018/2019 Wigry Suwałki pokonały na wyjeździe GKS 1962 Jastrzębie 2:1. Gole dla podlaskiej drużyny zdobyli Jonatan Straus i Robert Bartczak.
Fot: Wigry Suwałki

Podopieczni Kamila Sochy udanie rozpoczęli nowe rozgrywki. Biało-Niebiescy przywieźli z terenu beniaminka komplet oczek, dzięki czemu z dużym spokojem mogą przygotowywać się do następnej potyczki, tym razem domowej z Chojniczanką Chojnice.

Gospodarze walczyli, bardzo się starali, ale to goście prezentowali wyższą kulturę gry. Wigry na prowadzenie po raz pierwszy mogły wyjść w 30. minucie, lecz strzał z dystansu Wojciecha Kuriaty trafił tylko w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Grzegorza Drazika.

Do przerwy gole więc nie padły, co zmieniło się po zmianie stron. W 51. minucie rzut wolny wykonał Robert Bartczak, który posłał górną piłkę do Adriana Kwaśniewskiego, ten odegrał ją do Jonatana Strausa, a wypożyczony z Jagiellonii Białystok zawodnik zmieścił futbolówkę w siatce. Chwilę później było już 1:1, bo kapitalnym uderzenim z ponad 25 metrów popisał się Damian Tront.

Mimo że gospodarze po wyrównaniu dostali wiatr w żagle, to jednak ostatnie słowo należało do suwalczan, a konkretnie do Roberta Bartczaka, który dośrodkowanie jednego z kolegów zamienił na bramkę strzeloną głową.

W drużynie Wigier wystąpiło trzech zawodników wypożyczonych z ekipy wicemistrzów Polski. Obok strzelca gola - Jonatana Strausa - byli to także Damian Węglarz i Martin Adamec.

Aktualna tabela rozgrywek: Ściąga kibica. Startuje nowy sezon. Gra Ekstraklasa oraz I i II liga

GKS 1962 Jastrzębie - Wigry Suwałki 1:2 (0:0)
Bramki: Damian Tront 53 - Jonatan Straus 51, Robert Bartczak 83

GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Kacper Kawula, Kamil Jadach (80' Kamil Adamek), Adam Żak, Farid Ali (74' Dominik Szczęch), Dominik Kulawiak, Kamil Szymura, Damian Tront, Bartosz Jaroszek (89' Oskar Mazurkiewicz), Patryk Skórecki, Dawid Gojny

Wigry Suwałki: Damian Węglarz - Jonatan Straus, Wojciech Kuriata, Kamil Sabiłło (75' Aron Stasiak), Robert Bartczak, Martin Adamec, Paweł Kaczmarczyk (65' Bartosz Olszewski), Adrian Piekarski, Adrian Karankiewicz, Piotr Kwaśniewski (85' Bartosz Mroczek), Damian Pawłowski