Wigry rozniosły kolejnego rywala

2018.01.27 20:59
Trwa świetna passa suwalskich Wigier, które wygrały trzeci zimowy sparing. Tym razem podlaski I-ligowiec ograł litewską Baltiję Panevezys.
Fot: Fanpage Wigry Suwałki

Kapitalna - tak można określić formę Wigier Suwałki w dotychczasowych grach kontrolnych przygotowujących drużynę do wiosennych zmagań w ramach Nice I Ligi. Po tym, jak podopieczni Artura Skowronka pokonali Atlantas Kłajpeda (3:1) i FK Jonava (4:1), w sobotni (27.01) wieczór przyszedł czas na zwycięstwo odniesione nad Baltiją Panevezys.

Mecz z 10. drużyną litewskiej I ligi (drugi poziom rozgrywkowy) rozegrany na sztucznej murawie w Mariampolu był bardzo podobny do poprzednich zimowych sparingów suwalczan. Biało-Niebiescy znów zdominowali swych rywali i - pokazując dobry futbol - rozgromili Baltiję 4:0. Bramki dla podlaskiego I-ligowca zdobywali Patryk Klimala (dwie) oraz Laurentiu Iorga oraz Serhij Pyłypczuk.

Baltija Panevezys - Wigry Suwałki 0:4 (0:3)
Bramki: Patryk Klimala 18, 30, Laurentiu Iorga 33, Serhij Pyłypczuk 62

Wigry Suwałki: (I połowa): Hieronim Zoch - Mateusz Spychała, Adrian Piekarski, Kamil Kościelny, Artur Bogusz, Laurentiu Iorga, Patryk Sokołowski, Mateusz Radecki, Robert Dadok, Mariusz Rybicki, Patryk Klimala

Wigry Suwałki (II połowa): Damian Węglarz - Piotr Kwaśniewski, Rafał Remisz, Adrian Piekarski, Bartosz Olszewski, Serhij Pyłypczuk, Robert Obst, Mateusz Radecki (70' Mateusz Spychała), Przemysław Żukowski, Mariusz Rybicki (70' Robert Dadok), Laurentiu Iorga (70' Patryk Klimala)