Wigry Suwałki o krok od spadku

2019.05.05 19:26
Wszystko wskazuje na to, że Wigry Suwałki kolejny sezon spędzą w II lidze. Biało-Niebiescy w niedzielę (5.05) przegrali po raz 15. w trwających rozgrywkach i na 2 kolejki przed końcem zmagań zajmują przedostatnią pozycję w stawce.
Fot: Wigry Suwałki

Nowa miotła w postaci Mirosława Smyły na razie nie sprząta tak, jak życzyliby sobie tego włodarze suwalskiego klubu. Choć następca Ariela Jakubowskiego w swoim debiucie pokonał 4:2 Bytovię Bytów, to jednak późniejsze wyczyny Biało-Niebieskich nie były szczególnie okazałe. Wprawdzie remisy z Podbeskidziem Bielsko-Biała i ŁKS-em Łódź można było jeszcze traktować, jako wyniki pozytywne, ale już porażka 0:5 z GKS-em Tychy do takich z pewnością się nie zaliczała.

Kiepski rezultat suwalczanie zanotowali także w 32. serii zmagań. Podlasianie przed własną publicznością przegrali bowiem 1:2 z Sandecją Nowy Sącz, tracąc decydującego gola tuż przed końcem rywalizacji.

W pierwszej połowie meczu Biało-Niebiescy prezentowali się solidnie. Już w 12. minucie spotkania prowadzenie gospodarzom dał Bartczak, który minął golkipera i zapakował futbolówkę do pustej bramki, po czym zawodnicy Wigier skutecznie bronili dostępu do własnej siatki, czekając na kolejne błędy przeciwników.

W 45. minucie Sandecja zdołała jednak wyrównać, bo Dominika Kąkolewskiego pokonał Maciej Małkowski. To wyraźnie podłamało suwalczan, gdyż ci po zmianie stron wyglądali już zdecydowanie słabiej. Efekt tego był taki, że ekipa z Nowego Sącza wywiozła z Suwałk komplet punktów, bo tuż przed końcem starcia na korzyść gości podyktowana została jedenastka, którą na gola zamienił strzelec pierwszej bramki, czyli Małkowski.

Domowa porażka z Sandecją oznacza, że szanse Wigier na utrzymanie w Fortuna I Lidze bardzo mocno zmalały. W tej chwili - na 2 kolejki przed końcem sezonu - podopieczni Mirosława Smyły tracą do bezpiecznej lokaty aż 3 punkty.

Wigry Suwałki - Sandecja Nowy Sącz 1:2 (1:1)
Bramki: Robert Bartczak 12 - Maciej Małkowski 45, 88k

Wigry Suwałki: Dominik Kąkolewski - Arkadiusz Najemski, Adrian Karankiewicz, Adam Chrzanowski, Frank Adu Kwame - Filip Karbowy (71' Bartosz Bida), Wiktor Biedrzycki, Damian Pawłowski (46' Karol Mackiewicz), Joel Huertas, Robert Bartczak - Kamil Sabiłło (46' Dawid Polkowski)

Sandecja Nowy Sącz: Szymon Tokarz - Adrian Basta, Michal Piter-Bućko, Marcin Flis - Dominik Kun, Radosław Kanach (34' Szymon Kuźma), Maciej Małkowski, Miłosz Kałahur (83' Bartłomiej Dudzic) - Hubert Maślanka, Mateusz Klichowicz, Kamil Ogorzały