Wigry Suwałki odpadły z rozgrywek o Puchar Polski

2012.08.01 00:00
Wigry Suwałki przegrały na własnym stadionie z Termalicą Nieciecza 1:2 (0:1) i odpadły z 1/32 Pucharu Polski. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył w 71. minucie gry Kamil Lauryn. Goście w następnej rundzie zmierzą się z GKS-em Bełchatów.

W 3. minucie na bramkę Wigier przewrotką strzelał Dariusz Pawlusiński. Uderzenie zawodnika Termaliki było niecelne. W 4. minucie strzelał Maciej Kisiel. Jednak piłkę zablokowali obrońcy. Chwilę później Dariusz Jarecki uderzał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Strzał byłego zawodnika Jagiellonii okazał się niecelny. Kolejna dogodna okazja do zdobycie gola została stworzona w 28. minucie. Wtedy to Krystian Słowicki strzelał na bramkę gości. Piłka trafiła jednak wprost do rąk golkipera. W 37. minucie Termalica objęła prowadzenie. Po kontrze i dośrodkowaniu z lewej strony boiska najwyżej do piłki wyskoczył Szymon Sobczak i pokonał Karola Salika. W 42. minucie mogło być 2:0. Po wrzutce z lewej strony niecelnie uderzał Vojtech Horvath.

Początek drugiej połowy rozpoczął się od minimalnie niecelnego strzału Piotra Ceglarza. W 58. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelnie uderzał Jakub Biskup. W 71. minucie Kamil Lauryn przejął piłkę podaną przez bramkarza gości do obrońcy i wyrównał stan rywalizacji. Radość nie trwała jednak długo ponieważ minutę później po strzale Karola Piątka Termalica ponownie wyszła na prowadzenie. Na boisku więcej nic się ciekawego nie wydarzyło i Wigry odpadły z rozgrywek.

Wigry Suwałki - Termalica Nieciecza 1:2 (0:1). Bramki: Lauryn 71 - Sobczak 37, Piątek 72.

Wigry Suwałki: Karol Salik - Krystian Słowicki, Kamil Lauryn, Tomasz Tuttas, Damian Sobolewski - Jakub Cesarek (72. Przemysław Jastrzębski), Łukasz Sołowiej, Mariusz Łapiński, Maciej Kisiel, Adam Pomian (83. Rafał Bujnowski) - Paweł Grudziński (90. Paweł Omilianowicz).

Termalica Nieciecza: Maciej Budka - Karol Piątek, Jakub Czerwiński, Dalibor Pleva, Dariusz Jarecki - Dariusz Pawlusiński (90. Michał Nalepa), Vojtech Horváth, Krzysztof Lipecki, Piotr Ceglarz (72. Krzysztof Kaczmarczyk), Damian Piotrowski (56. Jakub Biskup) - Szymon Sobczak.

Żółte kartki: Lauryn, Słowicki (Wigry) Sobczak, Horváth, Pawlusiński (Termalica).

Sędziował: Sebastian Załęski (Ostrołęka).