Wigry Suwałki ograły wicelidera i opuściły strefę spadkową

2017.09.16 20:59
Po słabym początku sezonu suwalskie Wigry nabierają tempa. Przed tygodniem drużyna prowadzona przez Artura Skowronka ograła GKS Katowice, a dziś (16.09) łupem Biało-Niebieskich padła Odra Opole.
Fot: Fanpage Wigry Suwałki

Kibice Wigier Suwałki w końcu mają powody do radości. Ich drużyna odniosła bowiem drugie z rzędu zwycięstwo i opuściła strefę spadkową, choć początek meczu z Odrą Opole udanej potyczki wcale nie zapowiadał. To goście jako pierwsi strzelili gola, a uczynili to już w 12. minucie, kiedy to Łukasza Budziłka pokonał Szymon Skrzypczak. Po chwili mogło być 0:2, ale tym razem golkiperowi Biało-Niebieskich strzał wspomnianego wcześniej Skrzypczaka udało się sparować.

Po słabym wejściu w spotkanie podopieczni Artura Skowronka z czasem zaczęli wyglądać coraz okazalej. Swoją lepszą postawę udokumentowali kilka minut przed przerwą, kiedy to ładnym uderzeniem z dystansu popisał się Damian Gąska.

Po zmianie stron oglądaliśmy dość wyrównane widowisko, ale do siatki przeciwników udało się trafić tylko jednej drużynie. Tą ekipą były Wigry, które za sprawą bramki zdobytej przez sprowadzonego pod koniec sierpnia Serhija Pyłypczuka wyszły na prowadzenie i do końca starcia nie wypuściły go już z rąk.

Ogranie wicelidera z Opola pozwoliło podlaskiemu zespołowi wskoczyć w tabeli na 14. pozycję. Następnym rywalem Wigier będzie Zagłębie Sosnowiec.

Wigry Suwałki – Odra Opole 2:1 (1:1)
Bramki: Damian Gąska 41, Serhij Pyłypczuk 52 - Szymon Skrzypczak 12

Wigry Suwałki: Łukasz Budziłek - Piotr Kwaśniewski, Rafał Remisz, Adrian Jurkowski, Artur Bogusz - Serhij Pyłypczuk, Robert Obst (62' Karol Mackiewicz), Patryk Sokołowski, Mateusz Radecki, Damian Gąska (89' Kamil Kościelny) - Laurențiu Iorga (74' Mariusz Rybicki)

Odra Opole: Tobiasz Weinzettel - Rafał Brusiło, Martin Baran, Václav Cverna, Łukasz Winiarczyk - Filip Żagiel, Jakub Habusta (60' Tomasz Wepa), Rafał Niziołek (72' Paweł Wojciechowski), Marek Gancarczyk (60' Daisuke Matsui), Marcin Wodecki - Szymon Skrzypczak