Wigry Suwałki znów bez zwycięstwa. Już po raz 7. z rzędu

2020.06.12 18:03
Kibice Wigier na ligowe zwycięstwo swojej drużyny czekają od 16 listopada, czyli niemal 7 miesięcy. Ponieważ Biało-Niebiescy w piątkowe (12 czerwca) popołudnie znów zawiedli, cierpliwość podlaskich fanów zostanie poddana kolejnej próbie czasu.
Fot: Wigry Suwałki

Wigry Suwałki ruszyły w kierunku II ligi i niewiele wskazuje na to, że ekipa z północno-wschodniej Polski zdoła jeszcze zmienić obrany kilka miesięcy temu kurs. Zwłaszcza, że drużynę prześladuje ogromny niefart. W poprzedniej kolejce - tocząc bój przeciwko Miedzi - Podlasianie stracili w ostatnich sekundach spotkania zwycięstwo, a teraz tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra zawodnicy trenowani przez Pawła Crettiego dali sobie strzelić gola na 1:2, który sprawił, że wszystkie oczka zostały w Niepołomicach.

Gorzej, jeśli chodzi tu nie o brak szczęścia, a o brak umiejętności. W pojedynku z Miedzią to bowiem rywale byli stroną przeważającą, a i w Niepołomicach piłkarsko lepiej wyglądał przeciwnik suwalczan. Puszcza przed przerwą atakowała zdecydowanie częściej, jednak to Biało-Niebiescy otworzyli wynik spotkania, gdyż dobrze piłkę przed polem karnym gospodarzy poklepali Kacper Wełniak i Denis Gojko, a dodatkowo strzał tego drugiego okazał się precyzyjny, w efekcie czego, dzięki bramce z 34. minuty, Wigry zeszły na przerwę, prowadząc.

Po zmianie stron ambitnie grająca Puszcza odwróciła losy meczu. Najpierw do rezultatu 1:1 doprowadził Marcin Stefanik, a następnie - w doliczonym czasie starcia - gola na wagę zwycięstwa zdobył Erik Cikos, który wykorzystał centrę z rzutu wolnego. Jeżeli chodzi o przyjezdnych, to ci w pole karne rywali zapuszczali się jedynie sporadycznie.

Chodź do końca rozgrywek pozostało jeszcze 9 kolejek, to jednak z tygodnia na tydzień sytuacja Wigier staje się coraz trudniejsza. Nie dość, że Biało-Niebiescy nie punktują, to na dodatek cenne oczka tracą w ostatnich akcjach, a takie sytuacje bolą najbardziej. Czy suwalczanie zdołają się podnieść? Po tym, co dzieje się po wznowieniu ligi, wiara miejscowych kibiców w szczęśliwy dla nich koniec sezonu z pewnością szczególnie pokaźnych rozmiarów nie jest.

Puszcza Niepołomice - Wigry Suwałki 2:1 (0:1)
Bramki: Marcin Stefanik 68, Erik Cikos 90+3 - Denis Gojko 34

Puszcza Niepołomice: Karol Niemczycki - Erik Cikos, Konrad Stępień, Marcin Stefanik, Michał Mikołajczyk - Bartosz Żurek (89' Marcin Orłowski), Jakub Serafin, Wiktor Żytek, Michal Klec (72' Piotr Stawarczyk), Bartłomiej Eizenchart (46' Jakub Bąk) - Jewhen Radionow

Wigry Suwałki: Jan Balawejder - Grzegorz Aftyka (58' Patryk Czułowski), Michał Ozga, Arkadiusz Najemski, Adrian Karankiewicz, Paweł Gierach - Mohamed Loua, Joel Huertas (81' Cezary Sauczek), Robert Bartczak - Denis Gojko, Kacper Wełniak (69' Michał Żebrakowski)