Wigry zainkasowały 3 punkty. Sobotni mecz to był spacerek

2021.10.09 17:52
W 12. kolejce eWinner II Ligi suwalskie Wigry nie miały większych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Biało-Niebiescy rozbili Pogoń Siedlce aż 5:0.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Wigry Suwałki

Domowy mecz z Pogonią Siedlce miał być dla Wigier momentem zwrotnym i okazją do tego, by drużyna ponownie wstąpiła na zwycięską ścieżkę. Biało-Niebiescy zadanie wykonali, bo przeciwnicy na stadionie w Suwałkach nie byli w stanie nawiązać z gospodarzami równorzędnej walki. Duży wpływ na przebieg sobotniej rywalizacji miała sytuacja z 12. minuty. Wtedy to czerwoną kartkę otrzymał w ekipie Pogoni Maciej Górski i już w tamtej chwili można było przypuszczać, że przyjezdnym będzie niezwykle trudno o wywiezienie korzystnego rezultatu.

Biało-Niebiescy piłkę do siatki skierowali w 19. minucie, ale sędzia gola tego nie uznał, ponieważ na pozycji spalonej znalazł się Joao Criciuma. Niedługo później suwalczanom udało się zdobyć bramkę już zgodnie z przepisami. Autorem trafienia został Mateusz Sowiński, lecz na tym popisy strzeleckie Wigier przed przerwą się nie zakończyły. W 39. minucie futbolówkę dośrodkował Elso Brito, a ładne uderzenie z woleja zaprezentował Kacper Michalski, dzięki czemu podopieczni Dawida Szulczka zeszli do szatni, prowadząc 2:0.

Po zmianie stron przewagę nadal posiadały Wigry, ale mimo to Pogoń mogła zmniejszyć straty, gdyż na korzyść gości podyktowany został rzut karny. Hieronim Zoch strzał Macieja Wichtowskiego jednak obronił, po czym na 3:0 podwyższył Mikołaj Łabojko.

Biało-Niebiescy w sobotnie popołudnie byli niezwykle pazerni na gole, dlatego mecz ostatecznie zakończył się pogromem. Pod koniec spotkania na 4:0 trafił Mikołaj Randak, a następnie wynik pojedynku na 5:0 ustalił Kosei Iwao.

W następnej kolejce rywalem Wigier będzie plasujący się w czubie II-ligowej tabeli Motor. Starcie rozegrane zostanie w przyszłą sobotę (16.09) w Lublinie.

Wigry Suwałki - Pogoń Siedlce 5:0 (2:0)
Bramki: Mateusz Sowiński 29, Kacper Michalski 39, Mikołaj Łabojko 55, Mikołaj Randak 80, Kosei Iwao 87

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Kacper Michalski, Tomasz Lewandowski, Michał Ozga, Elso Brito (46' Łukasz Bogusławski) - Patryk Mularczyk (60' Robert Bartczak), Mikołaj Łabojko, Bartłomiej Babiarz (70' Mikołaj Randak), Mateusz Sowiński (60' Kacper Zaborski), Denis Gojko - Joao Criciuma (59' Kosei Iwao)

Pogoń Siedlce: Rafał Misztal - Przemysław Misiak (59' Wiktor Preuss), Maciej Wichtowski, Robert Majewski, Krystian Miś (79' Eduards Visnakovs) - Miłosz Przybecki (71' Wojciech Trochim), Mateusz Piotrowski, Julien Tadrowski, Marcin Kozłowski II (46' Bartosz Rymek), Franciszek Wróblewski (79' Dawid Nojszewski) - Maciej Górski