Wigry zremisowały z Żalgirisem

2020.02.01 15:02
Suwalski Wigry rozegrały w sobotę (1.02) kolejny tej zimy sparing. Tym razem Biało-Niebiescy zmierzyli się z wicemistrzem Litwy, czyli Żalgirisem Wilno. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.
Fot: Wigry Suwałki

Najpierw były zwycięstwa nad Olimpią Zambrów (5:1) i Ruchem Wysokie Mazowieckie (4:1), potem przyszła sparingowa porażka z FK Panevezys (0:1), czyli 5. drużyną litewskiej ekstraklasy w sezonie 2019 (system rozgrywek: wiosna - jesień), zaś w sobotę na koncie Wigier pojawił się też pierwszy remis podczas zimowych gier kontrolnych.

Potyczka z Żalgirisem - zwłaszcza w pierwszej połowie - nie stała jednak na wysokim poziomie. Groźnych sytuacji było jak na lekarstwo, bo sportowa rywalizacja toczyła się głównie w środkowej części boiska. Nieco więcej ciekawych akcji oba zespoły stworzyły po zmianie stron. W 50. minucie Michałowi Żebrakowskiemu udało się nawet pokonać bramkarza Litwinów, ale trafienie to nie zostało uznane, bo sędzia dopatrzył się u 23-letniego napastnika zagrania piłki ręką. Ten sam zawodnik jeszcze trzykrotnie próbował dać swemu zespołowi prowadzenie, lecz najpierw uderzenie snajpera suwalczan okazało się niecelne, później na drodze lotu futbolówki stanął jeden z piłkarzy rywali, zaś ostatni strzał padł łupem stojącego między słupkami Żalgirisu Berkoveca.

Zawodnicy wicemistrza Litwy również raz na jakiś czas potrafili zapędzić się pod bramkę Podlasian, ale ponieważ i oni mieli problemy z wykończaniem akcji, sobotni pojedynek rozgrywany na sztucznej murawie w hali w Mariampolu zakończył się wynikiem 0:0.

Warto też dodać, że podczas sparingowej potyczki sędzia spotkania musiał sięgnąć po czerwoną kartkę. W 81. minucie ukarany nią został piłkarz, który jest aktualnie przez Wigry testowany.

Żalgiris Wilno - Wigry Suwałki 0:0 (0:0)

Żalgiris Wilno: Edvinas Gertmonas (46' Martin Berkovec) - Marko Karamarko, Nemanja Ljubisavljević, Karolis Uzela, Donovan Slijngard, Mantas Kuklys, Domantas Simkus (46' Klemen Bolha), Modestas Vorobjovas (Higor Vidal), Gustas Jarusevicius, Saulius Mikoliunas, Hugo Videmont

Wigry Suwałki: Jan Balawejder (33' Dominik Kąkolewski, 62' zawodnik testowany) - Paweł Gierach (46' Michał Król), Arkadiusz Najemski (46' zawodnik testowany), Michał Ozga (69' Jakub Świątek), Konrad Matuszewski (46' Oskar Nowak), Grzegorz Aftyka (46' Denis Gojko), Dawid Sołdecki (46' zawodnik testowany), Szymon Łapiński (46' Cezary Sauczek), Adam Najem (56' Patryk Czułowski), Mikołaj Wasilewski (46' Michał Żebrakowski), Johan Oremo