Wisła mistrzem Polski, Jaga spadła na trzecią lokatę

2011.05.15 00:00
Jagiellonia Białystok w 27. kolejce Ekstraklasy zremisowała bezbramkowo na własnym stadionie z Legią Warszawa. Podział punktów wykorzystał Śląsk Wrocław, który zepchnął podopiecznych trenera Michała Probierza na trzecią lokatę w tabeli. Tytuł mistrza Polski wywalczyła Wisła Kraków, która pokonała na własnym stadionie Cracovię 1:0 (1:0).
Fot: jagiellonia.pl
Jagiellonia spadła na trzecie miejsce w tabeli

W pierwszej połowie więcej okazji do strzelenia gola mieli gospodarze. W 2. minucie z lewej strony dośrodkował Luka Pejović, a Tomasz Frankowski nie sięgnął piłki. Przed przerwą białostoczanie stworzyli jeszcze dwie sytuacje. Najpierw strzał Frankowskiego bardzo dobrze obronił Skaba, a kilkadziesiąt sekund później fatalnie z bliska spudłował Robert Arzumanyan.

W drugiej odsłonie obraz gry zmienił się na korzyść Jagi, a wszystko to za sprawą czerwonych kartek w drużynie Legii. W 52. minucie, po rozegranym rzucie wolnym Ivica Vrdoljak sfaulował tuż przed polem karnym Frankowskiego i sędzia ukarał obrońcę Legii czerwoną kartką. Kilka minut później Ariel Borysiuk za faul ujrzał drugą żółtą kartkę i również musiał opuścić plac gry.

Grająca w osłabieniu Legia cofnęła się do obrony, a Jagiellonia ruszyła do ataku. W 65. minucie, po błędzie Skaby, w znakomitej sytuacji znalazł się Frankowski, ale bramkarz Legii naprawił swój błąd i kapitalną paradą zatrzymał napastnika Jagiellonii. W 73. minucie Marcin Burkhardt idealnie dośrodkował na głowę Jarosława Laty, który z najbliższej odległości fatalnie spudłował.

Jaga stworzyła jeszcze kilka dogodnych okazji do zdobycia gola. Najpierw Tomasz Kupisz przegrał pojedynek sam na sam ze Skabą, dobitka do pustej bramki Arzumanyana była niecelna. Później Marcin Burkhardt przestrzelił, a Pejović w dobrej sytuacji uderzył zbyt lekko i bramkarz Legii obronił. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów, co z pewniścią bardziej cieszy gości.

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0:0.

Jagiellonia:
Słowik - Norambuena, Skerla, Arzumanyan, Pejović - Kupisz, R. Grzyb (77. B. Pawłowski), Lato, M. Burkhardt, Seratlić (61. Makuszewski) - Frankowski.

Legia: Skaba - Wawrzyniak, Vrdoljak, Komorowski, Kiełbowicz - Manú (90+6. Rybus), Borysiuk, Gol, Radović, Żyro (54. Jędrzejczyk) - Hubník (87. Kucharczyk).

Żółte kartki: Seratlić, Burkhardt, Arzumanjan, Norambuena - Borysiuk, Vrdoljak, Radović.

Czerwone kartki: Ivica Vrdoljak (Legia, 52. minuta, za faul), Ariel Borysiuk (Legia, 59. minuta, za drugą żółtą).

Sędziował: Dawid Piasecki (Słupsk).

Widzów: 6000.

Pozostałe wyniki 27. kolejki:

Polonia Bytom - Górnik Zabrze 1:2 (0:0). Bramki: Żytko 80 (k), Jeż 64, 90+4.

Korona Kielce - Arka Gdynia 1:0 (1:0). Bramka: Stano 20.

Śląsk Wrocław - GKS Bełchatów 4:2 (1:2) Bramki: Mila 11 (k), Szewczuk 51, Diaz 52, 90 - Żewłakow 14, Nowak 39.

Lechia Gdańsk - Polonia Warszawa 0:0.

Lech Poznań - Ruch Chorzów 1:0 (1:0). Bramka: Kiełb 38.

Wisła Kraków - Cracovia Kraków 1:0 (1:0). Bramka: Melikson 17.

Widzew Łódź - Zagłębie Lubin 2:1 (1:0). Bramki: Ostrowski 41 Sernas 73 - Pawłowski 67,