Własne ściany nie pomogły. MOKS zalicza drugą porażkę

2017.10.14 21:25
Po udanym debiucie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym z Gattą Active Zduńska Wola teraz Słoneczni przeżywają chwile zdecydowanie mniej przyjemne. Przed tygodniem MOKS poległ z Piastem Gliwice, a dziś nie sprostał (14.10) kolejnemu rywalowi.

W 3. kolejce Futsal Ekstraklasy MOKS Słoneczny Stok Białystok podejmował przed własną publicznością MKF Solne Miasto Wieliczka, a więc drużynę, która w poprzednim sezonie była jedną z najsłabszych w stawce. Futsaliści ze stolicy Podlasia liczyli zatem, że zdołają odnieść na oczach swoich kibiców historyczne zwycięstwo na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

Niestety tak się nie stało. Goście zwyciężyli 2:1, a wszystkie gole padły w pierwszej części spotkania. Wynik już w 2. minucie otworzył zawodnik MKF-u – Tomasz Bieda – po czym niedługo później do wyrównania doprowadził Mateusz Lisowski. Jeszcze przed przerwą do siatki gospodarzy trafił Wojciech Przybył i mimo wielu innych sytuacji z obu stron więcej bramek już nie padło.

Słoneczni mogą – i powinni – żałować straty punktów, gdyż w perspektywie całego spotkania wcale gorszym zespołem nie byli. Na dodatek w pierwszej odsłonie rywalizacji mieli rzut karny, którego jednak nie udało się wykorzystać.

Porażkę MOKS-u osłodziła nieco wygrana I-ligowego Heliosa, który w domowym starciu ograł 2:1 Futsal Leszno. Gole dla białostockiej drużyny zdobyli Tomasz Konieczek i Wojciech Nasuto.

MOKS Słoneczny Stok Białystok – MKF Solne Miasto Wieliczka 1:2 (1:2)
Bramki: Matuesz Lisowski 6 – Tomasz Bida 2, Wojciech Przybył 19

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Mateusz Lisowski, Adrian Citko, Krzysztof Kożuszkiewicz, Krystian Dawidziuk, Michał Osypiuk, Krzysztof Mojsik, Jakub Szatyłowicz, Mateusz Nakielski, Mateusz Łukasiewicz, Daniel Gajdziński, Marcin Firańczyk, Patryk Hryckiewicz, Damian Grabowski, Norbert Jędruczek

DTS Helios Białystok – Futsal Leszno 2:1 (0:1)
Bramki: Tomasz Konieczek 25, Wojciech Nasuto 26 – Filip Walczak 20

DTS Helios Białystok: Kamil Ulman, Kamil Wójcik, Adrian Niegowski, Jacek Stefanowicz, Jakub Budźko, Bartosz Giełażyn, Adam Butkiewicz, Tomasz Koniczek, Bartosz Łuckiewicz, Dawid Charkiewicz, Patryk Dłuski, Wojciech Naruto