Wpadka rezerw Jagiellonii. Przewaga nad strefą spadkową jest niewielka

2021.12.05 11:02
W sobotę (4.12) drugi garnitur Dumy Podlasia rozegrał ostatni III-ligowy mecz w 2021 r. W zaległym starciu Żółto-Czerwoni zmierzyli się z Mamrami Giżycko. Zespół z dolnych rejonów tabeli pokonał białostoczan 1:0.
Fot: Jagiellonia Białystok

Domowy mecz z Mamrami Giżycko, który pierwotnie powinien się odbyć w październiku, miał sprawić, że rezerwy Jagiellonii złapią nieco spokoju i zimową przerwę spędzą w dobrych humorach z dala od strefy spadkowej. Niestety sobotnie starcie nie ułożyło się po myśli gospodarzy.

Żółto-Czerwoni przez większość spotkania przeważali, stworzyli sobie mnóstwo świetnych sytuacji, lecz piłka do siatki rywala wpaść nie chciała. Białostoczanie mieli też rzut karny, ale i ten nie dał gola, ponieważ z 11 metrów pomylił się Bartosz Wiktoruk.

Większą skutecznością popisali się za to przyjezdni. Nastawiona na defensywę i kontrataki ekipa z Giżycka czyhała na swoją szansę i w końcu się doczekała. W 65. minucie celny strzał oddał Krystian Wiszniewski i to Mamry zgarnęły pełną pulę oczek.

Sobotnia porażka 0:1 oznacza, że rezerwy Jagiellonii zimową przerwę spędzą na 13. miejscu w tabeli. Przewaga podopiecznych Wojciecha Kobeszki nad strefą spadkową liczy tylko 4 punkty, a dodatkowo znajdujący się za plecami Podlasian rywale mają rozegrane 1 spotkanie mniej.

Aktualna tabela rozgrywek: Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I i II liga, a także CLJ

Jagiellonia II Białystok - Mamry Giżycko 0:1 (0:0)
Bramka: Krystian Wiszniewski 65
Jagiellonia II Białystok: Niezgoda - Pankiewicz, Żukowski, Czerech, Mabiala (66' Głowicki), Matus, Orpik (74' Bernatowicz), Wojciechowski (60' Pawłowski), Kostal (60' Wiktoruk), Zyśk, Karpiński