Wpadka Ślepska. Były gracz suwalczan pogrążył swój dawny zespół

2018.01.20 21:10
W 18. kolejce siatkarskiej I ligi doszło do sporej niespodzianki. Faworyzowany Ślepsk Suwałki przegrał bowiem przed własną publicznością z plasującym się na dopiero 10. pozycji zespołem Aqua Zdrój Wałbrzych.
Fot: Fanpage Ślepsk Suwałki

Nie tak sobotni (20.01) wieczór wyobrażali sobie fani Ślepska Suwałki. Wicemistrzowie I ligi mieli bez większych problemów ograć Aqua Zdrój Wałbrzych i czekać na to, co zrobią wyprzedzający ich w tabeli rywale, a tymczasem jedna ze słabszych ekip w stawce nie tylko postawiła się faworyzowanym gospodarzom, ale także rozbiła ich, nie pozwalając na zdobycie choćby punktu.

Już pierwszy set - wygrany przez gości 25:22 - zwiastował trudny pojedynek. W drugiej partii Ślepsk zdołał jednak wyprostować stan rywalizacji, zwyciężając tę część starcia pewnie, bo aż 25:15, lecz po chwili na parkiecie znów dominowali gracze z Wałbrzycha. O ile wygranie przez nich kolejnego seta różnicą trzech punktów nie wprawiło miejscowych kibiców w konsternację, o tyle to, co wydarzyło się w kolejnej odsłonie, zdecydowanie fanów Ślepska zszokowało. Oto bowiem siatkarze 10. drużyny rozgrywek, która do tej pory wygrała tylko trzy mecze, rozbili gospodarzy 25:11, a pierwsze skrzypce we wspomnianej demolce grał Piotr Lipiński. Były zawodnik Ślepska wybrany został zresztą MVP całego pojedynku.

W następnej kolejce srebrni medaliści z sezonu 2016/2017 znów stoczą bój na własnym parkiecie. Tym razem do Suwałk przyjedzie drużyna AGH Kraków.