Niesamowity Klimala dał Wigrom punkt w starciu z 14-krotnym mistrzem kraju

2017.11.22 20:13
W zaległym meczu 17. kolejki Nice I Ligi Wigry Suwałki zremisowały na wyjeździe 2:2 z Ruchem Chorzów. Oba gole dla podlaskiej ekipy zdobył wypożyczony z Jagiellonii Białystok Patryk Klimala.
Fot: Fanpage Wigry Suwałki

Nietypowo, bo w środę (22.11), przyszło graczom suwalskich Wigier stoczyć ligowy mecz ze spadkowiczem z Lotto Ekstraklasy, a więc chorzowskim Ruchem. Spotkanie pierwotnie miało się odbyć 10 listopada, ale z powodu powołań zawodników gospodarzy do narodowych reprezentacji zaplanowany pojedynek musiał zostać przesunięty.

Początek starcia przy Cichej nie należał do najatrakcyjniejszych. Obie drużyny grało nerwowo i nie potrafiły wymienić większej liczby celnych podań, przez co gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska.

Mecz ożywił się dopiero w 35. minucie, kiedy to na prowadzenie – dzięki uderzeniu futbolówki głową przez Patryka Klimalę – wyszły Wigry. Goście z bramki cieszyli się zaledwie przez kilkadziesiąt sekund, gdyż już chwilę później stadionowy zegar pokazywał remis. Nieporozumienie podlaskich defensorów wykorzystał Walski i było 1:1.

Na tym jednak strzelanie w pierwszej połowie się nie zakończyło. Gdy gospodarze myśleli już o gwizdku oznaczającym kwadrans wytchnienia, do siatki ponownie trafił Klimala. Wypożyczony z Jagiellonii napastnik zwieńczył szybki kontratak swojego zespołu i w drugim z kolei meczu zaliczył dublet.

Niedługo po wznowieniu gry Klimala mógł praktycznie przesądzić o wyniku spotkania, ale tak się nie stało. Górą w pojedynku sam na sam z 19-latkiem wyszedł bramkarz chorzowian, co pozwoliło piłkarzom Ruchu zachować nadzieje na korzystny rezultat, który zresztą udało się im osiągnąć. W 82. minucie Łukasza Budziłka pokonał Mateusz Hołownia i starcie zakończyło się remisem 2:2.

Punkt zdobyty z 14-krotnym mistrzem Polski oznacza, że Biało-Niebiescy plasują się w tym momencie na 11. miejscu w tabeli. Podopieczni Artura Skowronka pozycję swą mogą wyraźnie poprawić, ponieważ mają do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz ze Stomilem Olsztyn.

Ruch Chorzów – Wigry Suwałki 2:2 (1:2)
Bramki: Michał Walski 36, Mateusz Hołownia 79 - Patryk Klimala 35, 45

Ruch Chorzów: Nikołaj Bankow - Santiago Villafane, Miłosz Trojak, Bojan Marković, Mateusz Hołownia - Miłosz Przybecki, Maciej Urbańczyk, Mateusz Zawal (48' Vilim Posinković), Michał Walski (54' Kamil Słoma), Mello - Artur Balicki (72' Bartosz Nowak)

Wigry Suwałki: Łukasz Budziłek - Mateusz Spychała, Adrian Jurkowski, Kamil Kościelny, Artur Bogusz - Mariusz Rybicki (63' Robert Obst), Patryk Sokołowski, Mateusz Radecki, Damian Gąska, Serhij Pyłypczuk (85' Robert Dadok) - Patryk Klimala (55' Laurențiu Iorga)