Słoneczni rozbili outsidera i wykonali skok w górę tabeli

2018.02.24 20:24
W minionej kolejce Futsal Ekstraklasy MOKS Słoneczny Stok Białystok odniósł efektowny triumf nad MKF-em Solne Miasto Wieliczka. Podlasianie ograli najsłabszy zespół w stawce aż 7:3.

Po czterech meczach bez zwycięstwa (dwa remisy i dwie porażki) futsaliści MOKS-u Słoneczny Stok Białystok w końcu zgarnęli trzy punkty. Beniaminek rozgrywek zrobił to na dodatek w sposób bardzo okazały, gdyż wyjazdowy bój z MKF-em Solne Miasto Wieliczka zakończył z dorobkiem siedmiu zdobytych goli.

Sobotnia (24.02) kanonada rozpoczęła się w 3. minucie, kiedy to drogę do siatki gospodarzy znalazł Mateusz Lisowski. Kolejne dwa trafienia na konto białostoczan zaliczył Witalij Lisnyczenko, zaś w drużynie rywali na listę strzelców wpisał się Piotr Myszor, dlatego pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Słonecznych w stosunku 3:1.

Po zmianie stron goście ze stolicy Podlasia wciąż nie ustawali w sprawdzaniu wytrzymałości siatki umieszczonej w bramce MKF-u i - za sprawą Firańczyka, Hryckiewicza, Osypiuka i ponownie Lisnyczenki - podwyższyli stan rywalizacji na 7:1. To sprawiło, że w poczynania ekipy prowadzonej przez Adriana Citkę wkradło się rozluźnienie. Chwilową słabość białostoczan wykorzystali gospodarze, którzy zdobywając dwa gole, nieco zmniejszyli rozmiary swej porażki.

Wynik 7:3 sprawił, że Słoneczni awansowali do górnej połówki tabeli. Futsaliści z Podlasia plasują się aktualnie na pozycji numer 6.

12. Lex Kancelaria Słomniki 15 18 35:55*
*Lex Kancelaria Słomniki wycofała się z rozgrywek.

MKF Solne Miasto Wieliczka - MOKS Słoneczny Stok Białystok 3:7 (1:3)
Bramki: Piotr Myszor 10, Paweł Hady 38, Karol Szczawiński 40sam. - Mateusz Lisowski 3, Witalij Lisnyczenko 8, 14, 38, Marcin Firańczyk 24, Patryk Hryckiewicz 33, Michał Osypiuk 33

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Szatyłowicz, Jendruczek – Lisowski, Citko, Szczawiński, Osypiuk, Lisnyczenko, Maciąg, Firańczyk, Hryckiewicz, Aleksandrowicz, Grabowski