Wygrana rzutem na taśmę. Zadecydował gol do "pustaka"

2021.02.01 07:32
MOKS Słoneczny Stok Białystok odrabiał w niedzielę (31.01) ligowe zaległości. Podopieczni Adriana Citki mierzyli się na wyjeździe z AZS-em UŚ Katowice i mecz ten wygrali. Podlasianie zwycięstwo 2:1 zapewnili sobie w ostatnich sekundach rywalizacji.

Starcie ze znajdującym się w dolnych rejonach tabeli AZS-em UŚ Katowice nie było dla MOKS-u łatwe. Futsalistom ze stolicy Podlasia długimi fragmentami gra się nie kleiła, ale mimo słabszej dyspozycji i straconej bramki w 15. minucie spotkania ekipa z północno-wschodniej Polski i tak dopisała do swojego konta komplet punktów.

Oba gole dla Słonecznych padły w końcówce pierwszej i drugiej połowy. Tuż przed przerwą trafienie zaliczył grający trener białostoczan, czyli Adrian Citko, natomiast w ostatnich sekundach meczu w ślady swego kolegi poszedł Paweł Aleksandrowicz. Wspomniany zawodnik zapakował piłkę do pustej bramki, a stało się to możliwe dlatego, że gospodarze popełnili niewybaczalny błąd i grając bez golkipera, zaliczyli stratę futbolówki.

Wyjazdowy triumf 2:1 oznacza, że przewaga Podlasian nad strefą spadkową wynosi już 11 oczek.

Kolejny bój w ramach Statscore Futsal Ekstraklasy Słoneczni stoczą w najbliższą sobotę (6.02). Tego dnia przeciwnikiem MOKS-u będzie LSSS Team Lębork. Mecz rozegrany zostanie o godz. 18.00 w hali VI Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku.