Wygrana "Słonecznych" i w nagrodę fotel lidera

2011.10.03 00:00
Szczypiorniści MOKS-u Słoneczny Stok Białystok udanie otworzyli rozgrywki II ligi. Podopieczni trenera Andrzeja Nocnego pokonali w Lublinie miejscowy AZS UMCS 28:23 (13:15). Zwycięstwo dało "Słonecznym" pierwsze miejsce w tabeli.
Fot: M. Kardasz
Przemysław Borsuk zdobył w Lublinie osiem bramek

W pierwszej połowie lepiej prezentowali się gospodarze, którzy schodzili na przerwę z przewagą dwóch bramek. Losy meczu rozstrzygnęły się pomiędzy 42 a 50 minutą. Sygnał do ataku dał Szczepan Zyskowski, który we wspaniałym stylu zdobył cztery bramki, trzy dorzucił Karol Kosiński. Tymczasem gospodarze nie byli w stanie sforsować obrony "Słonecznych". Białostoczanie wypracowali sobie zdecydowaną przewagę, której nie oddali już do końca spotkania.

W następnej kolejce MOKS podejmie we własnej hali Trójkę Ostrołęka. Kolejna seria gier rozegrana zostanie w najbliższy weekend.

AZS UMCS Lublin - MOKS Słoneczny Stok Białystok 23:28 (15:13).

MOKS:
Kiedysz - Borsuk - 8, Zyskowski - 5, Chyliński - 4, Kosiński - 3, Myśliwiec - 3, Dziemiach - 3, Tekień - 2, Bojaryn, Jaskurzyński.

Pozostałe wyniki 1. kolejki:

UMKS Trójka Ostrołęka - MKS Kasztelan Sierpc 20:20

AZS Anilana Łódź - KPR Legionowo 26:28

KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki - AZS Politechnika II Radom 26:26

AZS UW II Warszawa - SPR Pabiks Pabianice - mecz został przełożony na 5 listopada.