Wygrana z Karpatami Lwów na zakończenie zgrupowania

2018.02.01 17:26
2:1 - takim wynikiem zakończył się ostatni kontrolny mecz Jagiellonii Białystok przed wznowieniem rozgrywek Lotto Ekstraklasy. Bramki dla wicemistrzów Polski w starciu z Karpatami Lwów zdobywali Guti oraz Łukasz Sekulski.
Fot: jagiellonia.pl

Na piąty sparing podczas tureckiego zgrupowania Ireneusz Mamrot posłał w bój nieco eksperymentalne zestawienie. Na boku pomocy pojawił się Cillian Sheridan, zaś w linii defensywy znalazło się miejsce dla Marka Wasiluka i Dawida Szymonowicza.

Początek meczu należał do rywali. Karpaty Lwów, a więc przedostatnia drużyna ukraińskiej ekstraklasy, w pierwszych minutach spotkania dłużej utrzymywały się przy piłce i częściej przebywały na połowie Jagiellonii, ale to Żółto-Czerwoni szybciej umieścili futbolówkę w siatce. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola uderzeniem głową zdobył Guti.

W dalszej fazie meczu gra nie uległa wielkiej zmianie. Wciąż lepiej futbolówką operowali Ukraińcy, lecz groźniejsze sytuacje stwarzali sobie Podlasianie. Najlepszej w 29. minucie nie wykorzystał Mikołaj Nawrocki. Wprowadzony chwilę wcześniej za Karola Świderskiego zawodnik z 12. metra strzelił wprost w bramkarza rywali.

Po zmianie stron gra się zaostrzyła. Przeciwnicy często uciekali się do ostrych ataków na nogi Jagiellończyków, a jedno z takich zagrań zakończyło się czerwoną kartką. W 81. minucie z boiska wyleciał Werbnyj.

Wicemistrzowie Polski szybko wykorzystali fakt, że na boisku pojawiło się więcej miejsca i tuż przed zakończeniem spotkania wyszli na prowadzenie. Pięknym uderzeniem z linii pola karnego popisał się Łukasz Sekulski. W ostatnich sekundach podopieczni Ireneusza Mamrota mieli jeszcze szansę na podwyższenie rezultatu, ale sztuka ta im się nie udała i pojedynek zakończył się wynikiem 2:1.

W piątek (2.02) piłkarze Jagiellonii udadzą się w podróż powrotną do kraju, a następnie rozpoczną ostatni etap przygotowań, który prowadzony będzie na obiektach należących do klubu.

Jagiellonia Białystok - Karpaty Lwów 2:1 (1:0)
Bramki: Guti 18, Łukasz Sekulski 86 - Ambrosij Czaczua 58

Jagiellonia Białystok: Mariusz Pawełek (46' Krzysztof Karpieszuk) - Jakub Wójcicki, Dawid Szymonowicz, Guti, Marek Wasiluk - Arvydas Novikovas (46' Przemysław Frankowski; 74' Bartosz Bida), Piotr Wlazło, Rafał Grzyb (46' Luka Asatiani), Karol Świderski (29' Mikołaj Nawrocki), Cillian Sheridan (72' Łukasz Sekulski) - Łukasz Sekulski (46' Dejan Lazarević)

Karpaty Lwów: Roman Mysak (46' Wadym Juszczyszyn) - Nazar Stasyszyn (46' Denys Miroszniczenko), Andrij Nesterow (46' Artem Fedećkyj), Iwan Łobaj (46' Nika Sandochadze), Ołeksij Huculak (46' Orest Łebedenko) - Serhij Miakuszko (46' Roman Debełko), Jorge Carrascal (46' Nazar Werbnyj), Dmytro Kloc (46' Ambrosij Czaczua), Francisco Di Franco (46' Ihor Chudobjak), Marjan Szwed (46' Jurij Tkaczuk; 77' Yhonatan Bedoya) - Łeonid Akulinin (46' zawodnik testowany; 77' Mauricio Cortes)