Wyłoniono kolejnych młodych mistrzów

2021.02.23 14:52
W sobotę i niedzielę (20-21.02), w Szkole Podstawowej Nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II, rozegrano Szachowe Mistrzostwa Białegostoku do lat 7 i 8. W zawodach wystartowało niemal 100 uczestników.
Fot: MUKS Stoczek 45 Białystok

Szachowe Mistrzostwa Białegostoku do lat 7 i 8 przeprowadzone zostały systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Tempo gry wynosiło po 10 minut na całą partię i dodatkowo po 5 sekund na każdy ruch. Organizatorem zmagań był Międzyszkolny Klub Sportowy Stoczek 45 Białystok, zaś kierownictwo nad zawodami sprawował sędzia główny Leszek Zega.

W turnieju dziewcząt do lat 7 zwyciężyła Eliza Dąbrowska (KSz Jagiellonia Białystok), kolejne miejsce wywalczyła Amelia Perkowska (MDK Białystok), a na lokacie numer 3 uplasowała się Kornelia Puławska (SP 51 Białystok), natomiast wśród chłopców medale zdobyli Filip Roszkowski (złoto), Ignacy Bukłaho (srebro) i Radosław Łukawski (brąz). Co ciekawe, wszyscy wymienieni szachiści reprezentują barwy tego samego klubu, którym jest KSz Jagiellonia Białystok.

Z kolei w zmaganiach do lat 8, biorąc pod uwagę rywalizację dziewcząt, triumfowała Blanka Szczotka (Akademia Szachowa Białystok). Wspomniana zawodniczka wyprzedziła w końcowej klasyfikacji Elizę Dąbrowską (KSz Jagiellonia Białystok) oraz Alicję Polak (MUKS Stoczek 45 Białystok). W turnieju chłopców po złoto sięgnął Adam Markowski (MUKS Stoczek 45 Białystok), srebro przypadło Jakubowi Perkowskiemu, a brąz zgarnął Ignacy Bukłaho (obaj KSz Jagiellonia Białystok).

W rękach najlepszych młodych szachistów znalazły się nie tylko puchary oraz medale, ale też dyplomy i nagrody rzeczowe.