Wymarzony początek Heliosa. Rywale nie mieli nic do powiedzenia [ZDJĘCIA]

2018.09.23 11:00
Helios Białystok rozpoczął nowy sezon I ligi futsalu w bardzo efektowny sposób. Podlaski zespół pokonał we własnej hali Vamos Gdańsk różnicą aż 6 goli.

W sezonie 2017/2018 białostocki Helios do ostatnich chwil walczył o zajęcie w ligowej tabeli miejsca premiującego grą w barażach o awans do Futsal Ekstraklasy. Ostatecznie ekipie z Podlasia - mimo fantastycznej drugiej połowy rozgrywek - nie udało się stoczyć dwumeczu z przedstawicielem najwyższej ligi, aczkolwiek zdobyte doświadczenie powinno zaprocentować w kolejnym sezonie, który rozpoczął się w minioną sobotę (22.09). Helios ma bowiem bardzo ambitne plany, a że w zespole znajduje się niezwykle duży potencjał, świetne pokazał inauguracyjny bój z drużyną Vamos Gdańsk.

Rywale tuż przed startem nowego sezonu połączyli swe siły z Concordią Elbląg, ale taki ruch nie pomógł uniknąć porażki z białostoczanami. Futsaliści Heliosa na przerwę zeszli z prowadzeniem 2:1, a po zmianie stron dołożyli 5 kolejnych bramek, dzięki czemu mecz zakończył się triumfem gospodarzy w stosunku 7:1.

Ponieważ w sobotę rozegrany został jeszcze tylko jeden bój w gr. północnej I ligi, który zakończył się remisem, Podlasianie w tym momencie znajdują się na szczycie tabeli i mają duże szanse, by pozostać na 1. miejscu również po rozegraniu całej inauguracyjnej serii spotkań.

Kolejnym przeciwnikiem Heliosa będzie AZS UW Warszawa. Starcie to odbędzie się w sobotę (29.09) w stolicy kraju.

DTS Helios Białystok - Vamos Gdańsk 7:1 (2:1)
DTS Helios Białystok: Kamil Ulman, Damian Ausztol - Tomasz Koniczek, Jakub Budźko, Jacek Stefanowicz, Marcin Borowik, Adam Butkiewicz, Skiepko Piotrek, Dawid Charkiewicz, Jakub Małyszko, Jakub Kononm, Przemysław Siuchno