Wynik nie cieszy, ale dwa gole Jagiellończyków już tak

2018.09.11 10:46
Reprezentacja Polski do lat 18 zremisowała z młodą drużyną Macedonii 2:2. W spotkaniu tym wystąpiło trzech piłkarzy Jagiellonii, a dwóch z nich wpisało się nawet na listę strzelców.
Fot: Twitter Akademia Jagiellonii

Przed kilkoma dniami Polska U-18 wygrała towarzyski pojedynek z Macedonią 1:0, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Maik Nawrocki. Tym razem - w meczu rewanżowym, który ponownie rozegrany został w Skopje - Biało-Czerwoni zremisowali z rywalami 2:2.

Na poniedziałkowy (10.09) pojedynek selekcjoner polskiej reprezentacji desygnował do gry w pierwszym składzie aż trzech piłkarzy Dumy Podlasia. Taki ruch okazał się strzałem w dziesiątkę, bo Mikołaj Nawrocki i Maciej Twarowski już po kilkunastu minutach gry zaliczyli po trafieniu.

Biało-Czerwonym nie udało się jednak utrzymać prowadzenia, gdyż gospodarze - dzięki skutecznemu wykorzystaniu dwóch rzutów karnych - zdołali uniknąć porażki.

Trzecim Jagiellończykiem, który oprócz Nawrockiego i Twarowskiego wystąpił w starciu przeciwko Macedonii, był Bartosz Bayer. Wszyscy boisko opuścili w drugiej połowie meczu. Najdłużej na placu gry przebywał Twarowski, który na ławce rezerwowych zameldował się dopiero w 82. minucie rywalizacji.

Macedonia U-18 - Polska U-18 2:2 (1:2)
Bramki: Agon Elezi 45k, 76k - Mikołaj Nawrocki 16, Maciej Twarowski 19

Polska U-18: Frankowski – Matuszewski (75' Maćkowiak), Maik Nawrocki, Bujak (82' Kunka), Smajdor (46' Kobacki), Gryszkiewicz, Mikołaj Nawrocki (46' Czyż), Bayer (65' Śliwa), Sypek (65' Młyński), Rubaszewski, Twarowski (82' Smoliński)