Wysoka forma Wigier w zimowych sparingach

2019.02.13 19:15
Suwalskie Wigry rozegrały w środę (13.02) kolejny mecz kontrolny przed startem rundy wiosennej w Fortuna I lidze. Biało-Niebiescy tym razem zmierzyli się z litewskim FK Trakai.
Fot: Wigry Suwałki

Nie tak dawno piłkarze Wigier Suwałki wygrali z mistrzem Litwy - Suduvą Mariampol - oraz zremisowali z wicemistrzem tego kraju - Żalgirisem Wilno - ale na tym potyczki z czołowymi ekipami naszych północno-wschodnich sąsiadów się nie zakończyły. W środę zawodnicy prowadzeni przez Ariela Jakubowskiego zagrali przeciwko FK Trakai i mecz ten zwyciężyli 2:1.

W pojedynku z 3. drużyną litewskiej ekstraklasy gole dla podlaskiego I-ligowca strzelali Dawid Polkowski (26. minuta) oraz Sebastian Bergier (72. minuta). Pierwszy do siatki rywali trafił dzięki uderzeniu zza pola karnego, zaś drugi na gola zamienił podanie Wojciecha Kuriaty i futbolówkę do bramki zapakował z kilku metrów. Gola dla rywali tuż przed przerwą zdobył Vytautas Luksa.

Ostatni pojedynek podczas zgrupowania w Mariampolu Wigry rozegrają w sobotę (16.02). Tego dnia Biało-Niebiescy podejmą łotewski RFS Ryga.

Jeżeli chodzi o rywalizację ligową, to ta dla suwalczan rozpocznie się 27 lutego. Właśnie wtedy stoczony zostanie zaległy mecz z Odrą Opole.

FK Trakai - Wigry Suwałki 1:2 (1:1)
Bramki: Vytautas Luksa 45 - Dawid Polkowski 26, Sebastian Bergier 72

FK Trakai (skład wyjściowy): Tomas Svedkauskas - Valdemar Borovskij, Justinas Janusevskis, Ricardas Sveikauskas, Aleksandras Levsinas, Matas Ramanauskas, Vytautas Luksa, Lajo Traore, Mindaugas Grigaravicius, Dovydas Virksas, Donatas Kazlauskas

Wigry Suwałki: Damian Węglarz (60' Dominik Kąkolewski) - Paweł Olszewski (70' Wojciech Kuriata), Adrian Piekarski (46' Adrian Jurkowski), Adam Chrzanowski (46' Arkadiusz Najemski), Frank Adu Kwame (70 'Piotr Kwaśniewski), Sebastian Bergier (85' Łukasz Racis), Damian Pawłowski, Adrian Karankiewicz, Ivan Albert (46' Robert Bartczak), Dawid Polkowski (46' Bartosz Olszewski), Joel Huertas (85' Jakub Świątek)