Wysoka porażka rezerw Jagiellonii w starciu podlaskich IV-ligowców

2019.08.01 10:59
W środę (31.07), na boisku w Bielsku Podlaskim, drugi garnitur Jagiellonii Białystok zmierzył się z miejscowym Turem. Sparingowe starcie zakończyło się triumfem gospodarzy w stosunku 6:1.
Fot: Tur Bielsk Podlaski

Rezerwy Jagiellonii Białystok tuż przed startem IV-ligowych rozgrywek doznały bardzo bolesnej porażki, która pokazuje, że na tym szczeblu rozgrywkowym wcale podopiecznym Wojciecha Kobeszki i Jana Pawłowskiego łatwo nie będzie. W pojedynku z Turem białostoczanie polegli bowiem aż 1:6.

Trzeba jednak zaznaczyć, że spotkanie to nie było jednostronnym widowiskiem. Do przerwy nie padł ani jeden gol, a i po zmianie stron gra była dosyć wyrównana. Tyle że Tur wykazał się dużo lepszą - można powiedzieć, że wręcz zabójczą - skutecznością.

Strzelanie w sparingowym pojedynku rozpoczął Piotr Kosiński, który w 54. minucie sfinalizował dośrodkowanie Szymona Pęzy z rzutu rożnego. Niedługo później rzut karny na gola zamienił Karol Kosiński, po czym kontaktowe trafienie zaliczył dla Jagi Jakub Jarmołowicz.

W kolejnych fragmentach meczu drogę do bramki znajdowali już jednak tylko gospodarze. Hat-trickiem popisał się Patryk Stypułkowski, po czym wynik batalii ustalił ten, który już raz - z "wapna" - trafił do siatki, czyli Karol Kosiński.

Dla Tura kontrolny bój z Jagiellonią II Białystok był czwartym triumfem podczas letnich przygotowań. Wcześniej rogaty zespół pokonał 7:1 Puszczę Hajnówka, 4:2 KS Wasilków oraz 4:1 Hetmana Białystok.

Żółto-Czerwoni z kolei mają za sobą zwycięstwa nad Olimpią Zambrów (4:0) i Mazurem Ełk (3:1), a także remisy ze Zniczem Biała Piska (2:2) oraz Hapoelem Kefar Sawa (1:1).

Tur Bielsk Podlaski - Jagiellonia II Białystok 6:1 (0:0)
Bramki: Piotr Kosiński 54, Karol Kosiński 61k, 81, Patryk Stypułkowski 67, 71, 74 - Jakub Jarmołowicz 63

Tur Bielsk Podlaski: (I połowa) Damian Plisiuk - Krystian Kulikowski, Andrzej Lewczuk, Rafał Kulikowski - Kevin Kiersnowski, Paweł Łochnicki - Patryk Stypułkowski, Karol Kosiński, Szymon Pęza - Michał Walczuk, (II połowa): Mateusz Łukaszewicz - Piotr Kosiński, Karol Car, Sylwester Gronowski - Szymon Pęza (80' Krystian Kulikowski), Damian Szklarz, Andrzej Lewczuk, Paweł Łochnicki (70' Michał Walczuk), Kacper Falkowski - Patryk Stypułkowski (75' Kevin Kiersnowski), Karol Kosiński

Jagiellonia II Białystok: Gostomski, Pankiewicz (Szadłowski), Płoszkiewicz, Gdowik, Huczko (Guziejko), Savković (Jarmołowicz), Matras (Bieliński), Masłowski (zawodnik testowany), Wasilewski (zawodnik testowany), Mystkowski, zawodnik testowany (Chyrchała)