Wysoka porażka Wigier

2018.04.29 22:13
W meczu czołowych drużyn Nice I Ligi - czyli Chojniczanki Chojnice i Wigier Suwałki - górą okazała się ekipa z Pomorza, która rozbiła Biało-Niebieskich aż 3:0.
Fot: Fanpage Wigry Suwałki

Marsz Wigier w górę tabeli został zatrzymany. Na drodze podopiecznych Artura Skowronka w 28. kolejce stanęła Chojniczanka, która na własnym obiekcie była dla suwalczan nie do przeskoczenia.

Duży wpływ na przebieg spotkania miała sytuacja z 4. minuty, kiedy piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał Pyłypczuk, a chwilę później jedenastkę wykorzystał Hubert Wołąkiewicz. Bramka ta wyraźnie ustawiła mecz i zmusiła Wigry do większego angażowania sił w poczynania ofensywne.

Przyjezdni przez długi czas dobrze radzili sobie z operowaniem futbolówką, ale nie przynosiło to efektu w postaci groźnych okazji strzeleckich. Na dodatek tuż przed przerwą błąd popełnił bramkarz gości - Hieronim Zoch - który przepuścił słabe uderzenie Pawła Zawistowskiego oddane na krótki słupek, co już kompletnie podcięło Wigrom skrzydła.

W drugiej połowie zapał Biało-Niebieskich słabł z minuty na minutę, czego efektem w końcówce spotkania był kolejny stracony gol. Piłkarzem, który dobił podlaski zespół okazał się Krzysztof Danielewicz.

Wynik 3:0 sprawił, że obie drużyny zamieniły się w tabeli miejscami. Teraz to Chojniczanka okupuje najniższy stopień podium, a Wigry są na miejscu numer 4.

Aktualna tabela Nice I Ligi: Ściąga kibica. Nice I Liga - 28. kolejka

Chojniczanka Chojnice - Wigry Suwałki 3:0 (2:0)
Bramki: Hubert Wołąkiewicz 5k, Paweł Zawistowski 43, Krzysztof Danielewicz 86

Chojniczanka Chojnice: Radosław Janukiewicz - Karol Fila, Dominik Jończy, Hubert Wołąkiewicz, Przemysław Pietruszka - Jakub Biskup (81' Adam Ryczkowski), Paweł Zawistowski, Oskar Paprzycki, Sebastian Steblecki (77' Krzysztof Danielewicz), Jakub Bąk - Tomasz Mikołajczak

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Mateusz Spychała, Rafał Remisz, Mateusz Żyro, Artur Bogusz - Serhij Pyłypczuk (74' Robert Obst), Mateusz Radecki (46' Laurentiu Iorga), Patryk Sokołowski, Damian Gąska (88' Piotr Kwaśniewski), Mariusz Rybicki - Patryk Klimala