Wysoka porażka Wigier na zakończenie grania w 2021 roku

2021.12.04 15:52
W ostatniej kolejce przed zimową przerwą w rozgrywkach II-ligowe Wigry Suwałki zmierzyły się na wyjeździe z Olimpią Elbląg. Biało-Niebiescy przegrali sobotni (4.12) mecz 1:4.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Wigry Suwałki

W poprzedniej serii zmagań suwalskie Wigry bardzo pewnie i w dobrym stylu pokonały KKS 1925 Kalisz (3:0). W sobotę suwalczanie mieli już na swej drodze trudniejszego rywala, gdyż naprzeciwko graczy z północno-wschodniej Polski stanęli zawodnicy Olimpii. Rozgrywane w Elblągu spotkanie w pierwszych minutach układało się po myśli gości, ponieważ to Wigry atakowały groźniej, ale później do głosu doszli gospodarze, którzy pod bramką Hieronima Zocha byli bardzo skuteczni. W ekipie przeciwników szalał przede wszystkim Jan Sienkiewicz, który jeszcze przed przerwą dwukrotnie pokonał golkipera suwalczan, a po zmianie stron urodzony w Grodnie pomocnik Olimpii znów popisał się celnym strzałem, dzięki czemu skompletował on hat-tricka.

W 74. minucie Biało-Niebiescy odpowiedzieli, gdyż w podbramkowym zamieszaniu, po centrze z rzutu rożnego, najlepiej odnalazł się Kamil Adamek, a następnie bliski szczęścia był Kosei Iwao. Niestety świetną paradą popisał się Mateusz Dudek i szansa na kontaktowego gola przepadła. W ostatnim fragmencie spotkania jeszcze raz skutecznie zaatakowali natomiast gospodarze, przez co toczony w ramach 20. kolejki bój zakończył się wynikiem 4:1. W 92. minucie wynik starcia ustalił Szymon Stanisławski.

Porażka z Olimpią oznacza, że Wigry spędzą zimową przerwę poza strefą barażową. W rundzie jesiennej piętą achillesową suwalczan okazała się gra wyjazdowa. W potyczkach delegacyjnych II-ligowy klub z Podlasia zdobył zaledwie 3 oczka (3 remisy i 7 porażek).

Olimpia Elbląg - Wigry Suwałki 4:1 (2:0)
Bramki: Jan Sienkiewicz 28, 42, 64, Szymon Stanisławski 90+2 - Kamil Adamek 74

Olimpia Elbląg: Mateusz Dudek - Joao Guilherme (81' Bartosz Danowski), Adrian Piekarski, Michał Czarny, Kamil Wenger (88' Sebastian Milanowski), Miłosz Kałahur - Jan Sienkiewicz, Klaudiusz Krasa (81' Łukasz Sarnowski), Hubert Krawczun - Marcin Bawolik, Piotr Kurbiel (59' Szymon Stanisławski)

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Michał Ozga (74' Kosei Iwao), Tomasz Lewandowski, Łukasz Bogusławski - Kacper Michalski, Mikołaj Łabojko, Bartłomiej Babiarz (87' Robert Bartczak), Mariusz Rybicki, Kacper Zaborski (46' Denis Gojko), Patryk Mularczyk (46' Bartosz Prętnik) - Michał Żebrakowski (46' Kamil Adamek)