Wysoka porażka Wigier z rezerwami Śląska

2021.03.27 19:06
Niespełna tydzień temu Wigry pokonały 2:0 Garbarnię Kraków, dlatego wydawało się, że Biało-Niebiescy wracają na właściwe tory i ekipa z Podlasia niebawem zaatakuje miejsca na podium. Nic z tych rzeczy. W sobotę (27.03) suwalczanie znowu przegrali.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Wigry Suwałki

To nie był udany mecz w wykonaniu podopiecznych Dawida Szulczka. Wigry już w trakcie pierwszej połowy wyjazdowej potyczki z rezerwami Śląska miały problem, by stworzyć sobie dogodne okazje do zdobycia gola, a ponieważ po zmianie stron zaczęła szwankować również defensywa, suwalczanie doznali na stadionie przy ul. Oporowskiej sromotnej porażki.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej części spotkania piłkę do siatki przyjezdnych skierował Bartosz Boruń, a następnie dubelt zaliczył Sebastian Bergier. Były piłkarz Wigier najpierw wykorzystał rzut karny, po czym - już w doliczonym czasie rywalizacji - płaskim uderzeniem ustalił wynik starcia na 3:0.

Ekipa z północno-wschodniej Polski przez spory fragment pojedynku grała w osłabieniu, ponieważ w 68. minucie meczu drugą żółtą kartkę otrzymał Paweł Gierach.

Następny bój o II-ligowe punkty Biało-Niebiescy stoczą już w najbliższą środę (31.03). Tego dnia dojdzie bowiem do skutku zaległe spotkanie z Górnikiem Polkowice. Aktualny lider tabeli w 24. serii zmagań pokonał aż 4:0 zespół Lecha II Poznań.

Śląsk II Wrocław - Wigry Suwałki 3:0 (0:0)
Bramki: Bartosz Boruń 46, Sebastian Bergier 56k, 90+3

Śląsk II Wrocław: Michał Szromnik - Bartosz Boruń, Patryk Caliński, Konrad Poprawa, Olivier Wypart, Szymon Krocz - Adrian Łyszczarz (70' Adrian Bukowski), Szymon Lewkot, Maciej Pałaszewski, Grzegorz Kotowicz (46' Przemysław Bargiel) - Sebastian Bergier

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Michał Orzechowski (59' Paweł Gierach), Martin Dobrotka, Adrian Piekarski, Rafał Grzelak, Elso Brito (75' Daniel Liszka) - Denis Gojko, Patryk Mularczyk (60' Cezary Sauczek), Wojciech Kamiński (69' Kacper Wełniak), Mateusz Sowiński (60' Patryk Czułowski) - Kamil Adamek