Wystrzałowe dziewczęta UKS Kaliber

2010.05.19 00:00
Prawdziwie wystrzałową formę zaprezentowały zawodniczki UKS Kaliber Białystok w Zielonej Górze na rozgrywanych tam zawodach Pucharu Prezesa Polskiego Związku Strzeleckiego. Białostoczanki wygrały klasyfikację dziewcząt i kilkakrotnie stawały na podium.
Fot: materiały klubu

Impreza w Zielonej Górze była pierwszą z dwóch eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która w lipcu odbędzie się właśnie w tym mieście. Białostoccy strzelcy ostrzą sobie zęby na medale OOM.

- Mamy ambitny plan zdobycia rekordowej liczby medali, a świetna forma naszych zawodników potwierdza, że to możliwe - tłumaczy Włodzimierz Aleksiejuk, prezes UKS Kaliber.

Barw klubowych broniło 13 zawodników, wśród których aż 11 zapewniło sobie start w lipcowych finałach OOM.

Na szczególne słowa pochwały zasłużyły dziewczęta z UKS Kaliber. Doskonale wypadła Agata Gołębiewska, która w konkurencji 3x20 wynikiem 573 pkt. ustanowiła nowy rekord województwa podlaskiego i stanęła na najwyższym stopniu podium. Ta sama zawodniczka świetnie wypadła także w konkurencji KPN 60 leżąc, wynikiem 588 pkt. ponownie pobiła rekord województwa, ale tym razem dało jej to drugie miejsce.

Dwukrotnie na podium stawała również Justyna Sienkiewicz. Zdecydowanie wygrała pistoletową konkurencję PPN 40, natomiast w rywalizacji pistoletu sportowego 30+30 była druga. Nie zawiodła też Żaneta Iwaszuk, która z powodu problemów technicznych musiała strzelać z obcego karabinka. Pomimo to udało jej się poprawić "życiówkę" w konkurencji KPN 60 leżąc o pięć punktów (577), co dało jej trzecie miejsce. Drugi brązowy medal wywalczyła w konkurencji KPN 40.

Dzięki tym wynikom zawodniczki UKS Kaliber wygrały klasyfikację drużynową.