Zabójcza końcówka Słonecznych. 4 bramki w 2 minuty

2018.12.09 18:33
Zawodnicy MOKS-u Słoneczny Stok Białystok odnieśli 3. zwycięstwo w tym sezonie. Podlasianie w 11. kolejce Futsal Ekstraklasy pokonali na własnym terenie ostatnią w tabeli Pogoń '04 Szczecin.

Domowy pojedynek MOKS-u z Pogonią rozpoczął się dosyć niewinnie. Gospodarze już w 5. minucie - za sprawą trafienia Patryka Gondka - wyszli wprawdzie na prowadzenie, a po kwadransie gry podwyższyli wynik na 2:0, jednak to była zaledwie maleńka zapowiedź prawdziwych emocji, które miały dopiero nadejść.

Tuż przed przerwą goście zdobyli bowiem kontaktową bramkę, a w 27. minucie pojedynku stan rywalizacji wyrównał Mateusz Gepert. Rozzłoszczeni białostoczanie szybko rzucili się do ataku, co przyniosło efekt w postaci trafień Lisowskiego i Osypiuka, ale podopieczni Adriana Citki długo korzystnym przebiegiem wydarzeń się nie nacieszyli, bo już kilka chwil później na tablicy wyników widniał rezultat 4:4.

W 38. minucie wydawało się więc, że albo padnie remis, albo któraś ze stron przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść jednym, decydującym strzałem. Nic z tych rzeczy. W ostatnich sekundach spotkania padły jeszcze 4 gole i to wszystkie na korzyść Słonecznych. Najpierw płaskim uderzeniem Daniela Szklarza pokonał Mateusz Lisowski, później drogę do siatki przeciwników znalazł Osypiuk, po czym bramkę na 7:4 zdobył także Marcin Firańczyk. Jakby tego było mało, niemal równo z końcową syreną piłkę pomiędzy słupki zapakował jeszcze Gondek, dzięki czemu wyrównany do praktycznie ostatnich chwil mecz zakończył się efektownym triumfem gospodarzy.

MOKS po ograniu Pogoni awansował w ligowej tabeli na pozycję numer 8.

12. Pogoń '04 Szczecin 11 5 33:58

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Pogoń '04 Szczecin 8:4 (2:1)
Bramki: Patryk Gondek 5, 40, Mateusz Lisowski 16, 32, 39, Michał Osypiuk 36, 40, Marcin Firańczyk 40 - Mateusz Jakubiak 20, Mateusz Gepert 27, 37, Daniel Maćkiewicz 38

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Jendruczek, Święciński - Lisowski, Citko, Lisniczenko, Firańczyk, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Łukasiewicz, Wojtkielewicz, Maciąg, Grabowski, Gondek