Zacięty mecz Żubrów i fantastyczny finisz Tura

2017.11.12 19:21
W 9. kolejce koszykarskich zmagań na poziomie II ligi zwycięstwo odnieśli zawodnicy Tura Bielsk Podlaski, którzy dzięki kapitalnej czwartej kwarcie ograli na wyjeździe KS Rosa-Sport Radom. Swój mecz, mimo dzielnej postawy, przegrały natomiast Żubry.
Fot: pixabay.com

Zwycięstwa nie ma. Żubrom zabrakło paliwa

Starcie ŁKS-u AZS UŁ SG Łódź z Żubrami Białystok było jednym z ciekawiej zapowiadających się spotkań weekendu w koszykarskiej II lidze. Podlasianie nie jechali na teren rywali w roli faworytów, a mimo to do ostatnich sekund walczyli o zwycięstwo.

Pierwsza kwarta stała pod znakiem dobrej gry defensywnej i wielkiej nieskuteczności w ataku. Tak prezentowały się oba zespoły, przez co po 10 minutach gry na tablicy wyników widniał mało atrakcyjny rezultat 12:9 dla białostoczan.

Druga część rywalizacji była zdecydowanie ciekawsza i – co ważne – znów należała do gości. Żubry na półmetku starcia – dzięki dobrej postawie Krzysztofa Kalinowskiego, Bartłomieja Wróblewskiego i Aleksandra Szczerbatiuka – prowadziły 39:32.

Niestety w kolejnych odsłonach meczu role się odwróciły. To ŁKS prezentował się minimalnie lepiej, dzięki czemu na kilka minut przed końcem pojedynku gospodarze wyszli na prowadzenie. Choć Żubry do końca walczyły o zdobycz punktową, to ostatecznie poległy na wyjeździe z łódzkim zespołem 82:85.

Dla podopiecznych Tomasza Kujawy porażka w Łodzi była trzecią klęską w trwającym sezonie.

Kapitalny finisz Tura

W dużo lepszych nastrojach z Radomia będą wracać zawodnicy Tura. Ekipa z Bielska Podlaskiego, mimo że jeszcze pod koniec trzeciej kwarty przegrywała z miejscowym zespołem KS Rosa-Sport różnicą 10 oczek, to wyjazdowy pojedynek zdołała wygrać. Gości z Podlasia do triumfu poprowadził Łukasz Kuczyński – autor 22 punktów w trakcie spotkania. W ostatnich minutach rywalizacji świetnie spisał się także Mateusz Bębeniec, który celnie wykonywał rzuty wolne, dwukrotnie trafił za 3 oczka i zaliczył kilka ważnych asyst, dzięki czemu rogata ekipa wygrała w stosunku punktowym 87:82.

Tur po 9 seriach gier legitymuje się bilansem 5 zwycięstw i 4 porażek.

13. Legia II Warszawa 8 8 0:8

ŁKS AZS UŁ SG Łódź – Żubry Białystok 85:82 (9:12, 23:27, 27:24, 26:19)
Żubry Białystok: Mateusz Niewiński (2 pkt), Arkadiusz Zabielski (10 pkt), Bartłomiej Wróblewski (15 pkt), Krzysztof Kalinowski (19 pkt), Marcin Monach (2 pkt), Andrzej Misiewicz (6 pkt), Aleksander Szczerbatiuk (15 pkt), Paweł Karasiewicz (13 pkt)

KS Rosa-Sport Radom – KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 82:87 (13:21, 21:17, 29:15, 19:34)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Eryk Zielinko (12 pkt), Mateusz Bębeniec (11 pkt), Maciej Bębeniec (3 pkt), Łukasz Kuczyński (22 pkt), Sylwester Kus (4 pkt), Patryk Bajtus (8 pkt), Jakub Sienkiewicz (6 pkt), Tomasz Pisarczyk (5 pkt), Marcin Marczuk (16 pkt), Patryk Milewski (0 pkt)