Zadanie wykonane. Słoneczni utrzymali się w Futsal Ekstraklasie

2019.04.29 11:43
MOKS Słoneczny Stok Białystok wygrał w 24. kolejce Futsal Ekstraklasy z Pogonią '04 Szczecin 6:4. Zwycięstwo to zapewniło podlaskiej ekipie ligowy byt na przyszły sezon.

W sezonie 2019/2020 MOKS Słoneczny Stok Białystok nadal będzie występować na najwyższym poziomie rozgrywkowym w kraju. Futsaliści z północno-wschodniej Polski przeżywali ostatnio kryzys, ale w kluczowym momencie ekipa prowadzona przez Adriana Citkę potrafiła się podnieść.

W 24. kolejce Futsal Ekstraklasy MOKS podejmował na własnym terenie Pogoń '04 Szczecin, którą podlaski zespół pokonał 6:4. Taki wynik sprawił, że przewaga Słonecznych nad Portowcami - na 3 kolejki przed końcem sezonu - urosła do 9 oczek, co oznacza, że białostocka drużyna jest już pewna utrzymania.

Jak wyglądał sam mecz? Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli niezwykle istotny dla układu tabeli pojedynek. Po golach Marcina Firańczyka i Michała Osypiuka MOKS wygrywał do przerwy 2:0, ale ambitni goście tuż po zmianie stron wyrównali stan rywalizacji. Na szczęście zadyszka Podlasian była chwilowa. Choć emocji do końca starcia nie brakowało, to jednak ostatecznie większą skutecznością pod bramką przeciwników popisali się Słoneczni i to oni zgarnęli komplet oczek. W drugiej połowie do siatki Pogoni piłkę skierowali Witalij Lisnyczenko, Mateusz Lisowski (x2) oraz ponownie Firańczyk. Wszystkie trafienia na korzyść zespołu ze Szczecina zdobył Konrad Prawucki.

12. AZS UG Gdańsk 23 8 67:130

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Pogoń '04 Szczecin 6:4 (2:0)
Bramki: Marcin Firańczyk 6, 35, Michał Osypiuk 13, Witalij Lisnyczenko 27, Mateusz Lisowski 28, 35 - Konrad Prawucki 25, 26, 30, 38

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Jendruczek (Święciński) - Lisowski, Citko, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Lisniczenko, Łukasiewicz, Maciąg, Firańczyk, Skiepko, Grabowski

Pogoń '04 Szczecin: Szklarz (Wilczek) - Kondiuch, Czyszek, Jakubiak, Prawucki, Przygórzewski, Czepielewski, Gepert, Maćkiewicz