Żaneta Iwaszuk w mistrzowskim stylu rozgromiła rywalki

2013.05.22 00:00
Z workiem pełnym medali wrócili strzelcy UKS KALIBER Białystok z prestiżowych zawodów II Rundy Pucharu Polski w Bydgoszczy. Fantastyczną formą popisała się szczególnie Żaneta Iwaszuk, która trzykrotnie stawała na podium - dwa razy odbierała złoto oraz raz brąz.
Fot: materiały klubu

Mimo że zawody w Bydgoszczy skierowane były przede wszystkim do juniorów, w pierwszym dniu turnieju na gwiazdę wyrósł będący juniorem młodszym Mateusz Pierko z UKS KALIBER. W prestiżowej konkurencji karabin dowolny 60 strzałów leżąc uzyskał świetny wynik 591 punktów, co uplasowało go na pierwszym miejscu. Akurat tę konkurencję całkowicie zdominowali strzelcy UKS KALIBER, bo zajęli cztery pierwsze miejsca – drugi został sklasyfikowany Piotr Pacuk, a trzeci junior młodszy Paweł Porwisiak. Na czwartym miejscu znalazł się Adam Kuczyński, kolejny już junior. Ale ten sam Adam Kuczyński niepowodzenie z pierwszego dnia powetował sobie w kolejnych dniach, w których okazał się bezkonkurencyjny w karabinie dowolnym 3x40. Dodatkowo Paweł Porwisiak dorzucił brąz z konkurencji karabin pneumatyczny 60.

Drugi oraz trzeci dzień zmagań w Bydgoszczy był popisem jednej zawodniczki – Żanety Iwaszuk. Najbardziej utytułowana juniorka UKS KALIBER nie dała szans rywalkom w swojej koronnej konkurencji – KPN 40. Potem powtórzyła ten sam wyczyn w konkurencji karabinu sportowego 3x20, a na dodatek dorzuciła jeszcze brąz w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc.