Zawodnicy klubu Ragnarok Białystok z kolejnymi medalami mistrzostw Polski

2019.04.30 09:39
W dniach 26-28 kwietnia, w Sanoku, zorganizowane zostały Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Juniorów i Seniorów w formule K-1 Rules. 4 medale na tych zawodach zdobyli reprezentaci klubu Ragnarok Białystok.
Fot: Ragnarok Białystok

Nie tak dawno, bo na początku kwietnia, Julia Gierejko wywalczyła dla białostockiej ekipy złoty medal na Mistrzostwach Polski w formule Low Kick Juniorów i Seniorów, a zaledwie 3 tygodnie później ta sama zawodniczka zgarnęła kolejne 1. miejsce, tym razem na Mistrzostwach Polski w Kickboxingu Juniorów i Seniorów w formule K-1 Rules, które odbywały się w Sanoku. Julia (junior starszy, kat. wag. do 65 kg) w finale zmagań wygrała z Esterą Morawską z klubu ASW Mogilany.

Z południa kraju ze złotym krążkiem wrócił także debiutant Patryk Kmita (junior młodszy, kat. wag. do 75 kg), który w decydującym starciu okazał się lepszy od Huberta Kudry, czyli wicemistrza Europy z 2017 r. Przedstawiciel klubu Ragnarok Białystok pokonał rywala, posyłając nokautujące uderzenie kolanem. Ponieważ trafiło ono w głowę przeciwnika, walka została zakończona.

Ponadto na mistrzowskiej imprezie na podium stanęli Aleksandra Polińska (II miejsce, junior starszy, kat. wag. do 60 kg) oraz Krystian Topczewski (III miejsce, senior, kat. wag. do 71 kg).

W wydarzeniu wzięło w sumie udział prawie 240 zawodników z 65 klubów z całej Polski.