Zawodnik Białostockiego Klubu Oyama Karate został mistrzem Polski

2017.05.30 12:19
Adam Chlabicz został mistrzem Polski Oyama Karate w kumite. Zawodnik z Białegostoku nie miał sobie równych w kategorii wagowej powyżej 80 kg.
Fot: Białostocki Klub Oyama Karate

27 i 28 maja w Andrychowie rozegrane zostały XXII Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów OYAMA PFK. W zawodach – w których wzięło udział ok. 400 uczestników z 36 drużyn – dobrze zaprezentowali się reprezentanci Białostockiego Klubu Oyama Karate.

Pierwszy dzień zawodów rozpoczął się od rywalizacji młodzików i juniorów młodszych w tzw. lekkim kontakcie. W tej konkurencji najlepiej z podlaskiej ekipy wypadła Oliwia Balczun, która – startując w zmaganiach juniorek młodszych do 60 kg – zajęła 1. miejsce, za co uhonorowana została pucharem, dyplomem i okolicznościowym medalem. W tej samej konkurencji krążki zgarnęli także Patryk Świerbutowski (brąz w kategorii do 40 kg) i Tomasz Tomczyk (brąz w kategorii do 45 kg).

Po południu do walki wkroczyli młodzieżowcy, seniorzy i seniorzy starsi w konkurencji knockdown. Tu popis dał Adam Chlabicz, który w rywalizacji seniorskiej powyżej 80 kg zajął 1. miejsce i wywalczył tym samym tytuł mistrza kraju.

Powody do radości ma też kilku innych zawodników z białostockiego klubu. Krzysztof Rydzewski był bowiem najlepszy w kategorii do 80 kg, a Marcin Siegieńczuk – startujący w zmaganiach do 70 kg – uplasował na się na pozycji nr 2.

W niedzielę (28 maja) swoje walki stoczyli juniorzy i juniorzy starsi. Drugi dzień turnieju również przyniósł podlaskiej drużynie podium, gdyż Michał Grabowski zgarnął 3. miejsce w kategorii do 75 kg.