Zła passa Słonecznych nadal trwa

2019.12.19 09:19
Futsaliści MOKS-u Słoneczny Stok Białystok nie mają ostatnio zbyt wielu powodów do radości. Podlaska drużyna notuje porażkę za porażką i nie inaczej było w środę (18.12), kiedy to do skutku doszedł zaległy mecz z FC KJ Toruń.
Fot: pixabay.com

Gdy wpadnie się w dołek, trudno z niego wyjść. O tym, że faktycznie tak jest, przekonują się w tej chwili gracze białostockiego MOKS-u, którzy w grudniu przegrali wszystkie swoje starcia, ale i w listopadzie postawa Słonecznych wcale nie była lepsza.

Zawodnicy występującej w Futsal Ekstraklasie ekipy z północno-wschodniej Polski najchętniej zakończyliby granie w tym roku, licząc, że być może po świąteczno-noworocznej przerwie zła karta się odwrócić, lecz tak dobrze nie ma. Za kilka dni Słonecznych czeka jeszcze wyjazdowy mecz z AZS-em UŚ Katowice, natomiast w minioną środę podopieczni Adriana Citki musieli mierzyć się w delegacji z FC KJ Toruń, rozgrywając zaległe spotkanie 2. kolejki.

Pojedynek ten długo układał się po myśli białostoczan, bo to MOKS zszedł na przerwę przy prowadzeniu 1:0 (gola zdobył Norbert Jendruczek), a zaraz po zmianie stron na 2:0 dla gości, strzałem z ostrego kąta, podwyższył Mateusz Lisowski.

Niestety później do roboty - i to bardzo konkretnej - wzięli się gospodarze. Drużyna z Torunia w ostatnich 13 minutach rywalizacji zapakowała Słonecznym aż 4 bramki i to ona - dzięki triumfowi 4:2 - zgarnęła wszystkie oczka w zaległej batalii.

Po 12 kolejkach sezonu MOKS ma na swym koncie 10 punktów, co pozwala białostockiemu zespołowi zajmować 11. miejsce w tabeli. Przewaga Podlasian nad strefą spadkową, która zaczyna się od lokaty numer 12, wynosi w tej chwili zaledwie 2 oczka.

14. Red Devils Chojnice 12 5 26:62

FC KJ Toruń - MOKS Słoneczny Stok Białystok 4:2 (0:1)
Bramki: Tomasz Kriezel 26, 40, Mateusz Cyman 33, Marcin Mrówczyński 37 - Norbert Jendruczek 16, Mateusz Lisowski 22

FC KJ Toruń: Naparło, Iwański - Zboralski, Wojciechowski, Domański, Mikołajewicz, Jekiełek, Waszak, Elsner, Kriezel, Cyman, Mrówczynski

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Danilewicz, Jendruczek - Lisowski, Citko, Gryko, Dzierzgowski, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Lisnychenko, Skiepko, Prolejko, Zalewski