Złote Kolce. Wielki sukces Nowickiego

2018.10.31 10:06
Znamy wyniki tegorocznego rankingu Złote Kolce tworzonego od 1970 r. przez Polski Związek Lekkiej Atletyki i Przegląd Sportowy. W klasyfikacji mężczyzn triumfował białostoczanin - Wojciech Nowicki.
Fot: Marek Biczyk/pzla.pl

Wojciech Nowicki po raz 1. w karierze został zwycięzcą rankingu Złote Kolce. Najbardziej prestiżowa lekkoatletyczna nagroda w Polsce powędrowała w ręce białostoczanina, gdyż ten w 2018 r. osiągał wyniki, o jakich inni lekkoatleci mogli tylko pomarzyć. Młociarz Podlasia Białystok kilkukrotnie pobił rekord życiowy, który obecnie wynosi 81,85 m, został mistrzem świata, a także wygrał cykl zawodów IAAF Hammer Throw World Challenge.

Za plecami Nowickiego, który jest 3. zawodnikiem uprawiającym rzut młotem triumfującym w rankingu, znaleźli się Adam Kszczot oraz Marcin Lewandowski. Wśród kobiet laury zebrała Anita Włodarczyk.

W trakcie gali wręczenia nagród przyznano także kilka innych tytułów. Trenerem Roku wybrany został Aleksander Matusiński - szkoleniowiec pań ze sztafety 4 x 400 metrów, miano Odkrycia Roku powędrowało do Martyny Kotwiły, czyli brązowej medalistki mistrzostw świata do lat 20 w biegu na 200 m, natomiast Justyna Święty-Ersetic odebrała puchar ufundowany przez Andrzeja Dudę dla najlepszego sportowca w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ze sceny Centrum Olimpijskiego w Warszawie ogłoszono ponadto, że najlepszą imprezą 2018 r. był rozegrany na Stadionie Śląskim Memoriał Kamili Skolimowskiej.