Złoty medal białostoczanki na zawodach Pucharu Świata

2018.11.04 08:17
Natalia Maliszewska po raz 1. w swojej karierze wygrała zmagania zaliczane do cyklu Pucharu Świata w short-tracku. Zawodniczka Juvenii Białystok triumfowała w wyścigu na 500 m rozgrywanym w Calgary.
Fot: Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego

Natalia Maliszewska kilka miesięcy temu wywalczyła srebrny medal mistrzostw świata, a w sobotę (3.11) dołożyła do swoich tegorocznych sukcesów złoty krążek za zawody w ramach Pucharu Świata. Białostoczanka w trakcie finałowej rywalizacji na 500 m znajdowała się na czele stawki już na 1. punkcie pomiarowym i prowadzenie nie oddała do końca. Maliszewska historyczny wyczyn osiągnęła z czasem 43.142.

Za plecami Polki znalazła się Holenderka Yara van Kerkhof (43.353), natomiast najniższy stopień na pudle przypadł przedstawicielce gospodarzy - Kanadyjce Alyson Charles (43.449).

Na 16. miejscu zawody ukończyła Nicole Mazur, natomiast 2 lokaty niżej sklasyfikowana została siostra Natalii Maliszewskiej - Patrycja.

Następne zawody Pucharu Świata rozegrane zostaną w Salt Lake City.