Znakomity występ młodych białostockich karateków

2010.05.17 00:00
Zawodnicy białostockiego klubu karate Kaisho sobotni (15.05) start w Otwartym Pucharze Pomorza mogą zaliczyć do niezwykle udanych. Siedmioro karateków trenujących pod okiem Marka Ołowskiego zdobyło 8 złotych, 1 srebrny i 1 brązowy medal wygrywając klasyfikację turnieju.
Fot: Kaisho karate klub

Dwa złote medale, w kumite młodziczek i kadetek, wywalczyła indywidualnie Justyna Pastewska, najlepszy w młodzikach +55 kg okazał się Kamil Biziuk, w kumite kadetów do 65 kg - Kamil Piwowar, zaś +65 kg - Szymon Ołowski. Złoto wywalczył również Przemysław Skwarko w kata indywidualnym kadetów i juniorów. Nasi karatecy stanęli też na najwyższym stopniu podium po wygraniu kata drużynowego kadetów i juniorów. Młodzicy (Kamil Biziuk i Paweł Jancewicz) uplasowali się zaś na 3. miejscu.

Sobotni start był dla młodszych karateków Marka Ołowskiego ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy Regionów (29-30.05), w których nasi zawodnicy wystartują z ramienia Kadry Narodowej.