Żołnierze, policjanci i strażacy biegali po Puszczy Białowieskiej

2018.03.20 07:22
W weekend (17-18.03) zorganizowane zostały Mistrzostwa 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Biegach Przełajowych. O medale walczyło 60 osób.
Fot: DWOT

Żołnierze, strażnicy graniczni, policjanci, strażacy oraz uczniowie szkół średnich wzięli udział w biegowych zmaganiach na 3 km i 8 km, które przeprowadzone zostały w Puszczy Białowieskiej i były rozgrywane pod szyldem Mistrzostw 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Biegach Przełajowych.

Zawody miały na celu zaprezentowanie sprawności fizycznej żołnierzy należących do Wojsk Ochrony Terytorialnej. Mundurowi OT, którzy poddawani są indywidualnym planom treningowym na podstawie prowadzonej analizy wskaźnika masy ciała (BMI), odnoszą sukcesy w takich sztukach walki, jak MMA (szer. Hubert Sulewski) czy judo (szer. Edyta Łuczaj).

Najszybsi w kategorii mężczyzn byli: Bartosz Ciuchnicki z 13. Batalionu Lekkiej Piechoty (BLP), Tadeusz Walendykiewicz z 12. BLP, Kamil Ciołkowski z 11. BLP oraz Paweł Gryko z 13. BLP. W kategorii Open najlepsi okazali się Radosław Świć z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce oraz Stefan Chirko z Placówki Straży Granicznej w Dubiczach Cerkiewnych.

Jeżeli chodzi o kategorię kobiet, to tu najsprawniej wyznaczoną trasę pokonały Justyna Rakowicz z 11. BLP oraz Magdalena Kołodziejczyk z 13. BLP. Zmagania oznaczone jako Open należały natomiast do Iwony Oniszczuk z Zespołu Szkół Zawodowych w Hajnówce.

Rywalizację drużyn wygrała reprezentacja 13. Batalionu Lekkiej Piechoty, która będzie reprezentować Brygadę na Mistrzostwach Wojsk Obrony Terytorialnej, a w zespołowej kategorii Open górą był ZSZ Hajnówka.

Na trwający rok - oprócz zakończonej imprezy biegowej - przewidziane są też dla żołnierzy WOT zawody m.in. w siatkówce, strzelaniu czy pływaniu.