Żubry lepsze od Dzików. Wygrana Tura

2017.11.05 08:34
8. kolejka koszykarskiej II ligi to była seria, w której świetnie zaprezentowały się zespoły z Podlasia. Żubry Białystok pokonały we własnej hali Dziki Warszawa, natomiast Tur – także u siebie – ograł AZS UJK Kielce.

Żubry odniosły w końcu pierwsze w tym sezonie zwycięstwo przed własną publicznością. Drużyna, która do tej pory rozgrywała swoje starcia głównie na wyjazdach, okazała się w sobotni (4.11) wieczór lepsza od Dzików Warszawa (wynik 86:66).

Białostoczanie wygrali wszystkie kwarty i ich wyższość nie podlegała żadnej dyskusji. Kluczowa do zwycięstwa okazała się gra zespołowa i równy rozkład sił w ataku. Aż pięciu koszykarzy rogatej ekipy zdobyło w starciu z kieleckim zespołem 10 lub więcej punktów.

Również Tur Basket Bielsk Podlaski w 8. kolejce rozgrywek zgarnął komplet oczek. Podopieczni Kamila Zakrzewskiego pokonali AZS UJK Kielce 81:71, ale przez długi czas wydawało się, że to goście z województwa świętokrzyskiego mogą wrócić do domu, przypisując do swojego dorobku triumf. W połowie rywalizacji AZS wygrywał 8 punktami, ale udana trzecia i znakomita czwarta kwarta w wykonaniu gospodarzy sprawiły, że to właśnie Tur mógł się po meczu cieszyć ze zwycięstwa.

Podlaską ekipę do triumfu poprowadzili Łukasz Kuczyński i Marcin Marczuk. Pierwszy rzucił 17 oczek, drugi uzyskał wynik o 2 punkty gorszy.

Żubry Białystok – Dziki Warszawa 86:66 (27:21, 22:17, 16:12, 21:16)
Żubry Białystok: Adam Sulima-Dolina (0 pkt), Mateusz Niewiński (7 pkt), Arkadiusz Zabielski (10 pkt), Bartłomiej Wróblewski (15 pkt), Krzysztof Kalinowski (19 pkt), Patryk Andruk (5 pkt), Marcin Monach (2 pkt), Andrzej Misiewicz (14 pkt), Paweł Rećko (0 pkt), Karol Niewiński (2 pkt), Aleksander Szczerbatiuk (10 pkt), Paweł Karasiewicz (2 pkt)

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski – AZS UJK Kielce 81:71 (23:23, 14:22, 22:16, 22:10)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Sylwester Kus (4 pkt), Eryk Zielinko (5 pkt), Mateusz Bębeniec (3 pkt), Maciej Bębeniec (0 pkt), Łukasz Kuczyński (17 pkt), Rafał Piesio (8 pkt), Patryk Bajtus (7 pkt), Jakub Sienkiewicz (3 pkt), Łukasz Kiluk (0 pkt), Tomasz Pisarczyk (11 pkt), Marcin Marczuk (15 pkt), Patryk Milewski (8 pkt)