Żubry obrały kurs na I ligę. Wygrywają niemal wszystko, co się da

2019.01.20 08:34
Koszykarze białostockich Żubrów w sezonie 2018/2019 spisują się wręcz znakomicie. Podlasianie na szczeblu II ligi zaznali jak na razie tylko 1 porażki. W sobotę (19.01) rogata ekipa ograła w stolicy kraju KK Warszawa.

Podopieczni Tomasza Kujawy pewnie zmierzają po 1. miejsce w tabeli po fazie zasadniczej sezonu. Białostoczanie legitymują się bilansem 17 zwycięstw i tylko 1 porażki, dzięki czemu z ogromną przewagą punktową patrzą na kolejne zespoły w stawce. Triumf numer 17 Żubry odniosły w sobotę w Warszawie. Rogata ekipa ograła tam zespół KK.

Wyjazdowy mecz nie toczył się jednak od początku po myśli lidera II-ligowych rozgrywek (gr. B). Po pierwszej kwarcie to gospodarze prowadzili różnicą 9 oczek. Żubry miały problem ze złapaniem odpowiedniego rytmu gry, ale słabszy czas białostoczan nie trwał długo. Już w kolejnej części starcia Podlasianie przejęli kontrolę nad spotkaniem, dzięki czemu - po trzech kwartach - wygrywali 70:56. Ostatecznie bój zakończył się rezultatem 82:71. Rogaty zespół do zwycięstwa poprowadził Kamil Czosnowski - autor 18 punktów.

Gorzej sobotnie zmagania w ramach 17. kolejki koszykarskiej II ligi będą wspominać zawodnicy Tura. Zespół z Bielska Podlaskiego przegrał bowiem w delegacji z Dzikami Warszawa (wynik 75:89). Dla graczy Kamila Zakrzewskiego była to czwarta porażka w trwającym sezonie.

*Siarka Tarnobrzeg wycofała się z rozgrywek

KK Warszawa - Żubry Białystok 71:82 (24:15, 13:28, 19:27, 15:12)
Żubry Białystok: Jakub Lewandowski (9 pkt), Michał Bombrych (0 pkt), Arkadiusz Zabielski (11 pkt), Bartłomiej Wróblewski (8 pkt), Kamil Czosnowski (18 pkt), Michał Wielechowski (10 pkt), Andrzej Misiewicz (10 pkt), Maciej Parszewski (11 pkt), Aleksander Szczerbatiuk (3 pkt), Adrian Warszawski (2 pkt)

Dziki Warszawa - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 89:75 (24:16, 22:22, 17:14, 26:23)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski Mateusz Bębeniec (16 pkt), Marcin Monach (7 pkt), Rafał Stefanik (5 pkt), Tomasz Pisarczyk (17 pkt), Patryk Milewski (11 pkt), Aaron Weres (8 pkt), Marcin Marczuk (2 pkt), Sylwester Kus (6 pkt), Paweł Lewandowski (3 pkt)