Żubry przegrały w Katowicach

2010.03.22 00:00
Sezon zasadniczy Żubry Białystok zakończyły wielką przegraną z najsłabszym zespołem w stawce - AZS AWF 65:75.
Fot: M.Łuczewski / zubry.pl

Białostoczanie fatalnie zaczęli. Pierwszą kwartę przegrali 6:21. Trener Bogusław Bobka przyznał, że pierwsza i druga odsłona miały wpływ na wynik, a zespół źle rozpoczął mecz. Nie potrafił wskazać konkretnego powodu złej formy drużyny. Mimo, iż po przerwie drużyna prezentowała się znacznie lepiej, to różnica punktów była zbyt duża, by pokonać rywali.

Bobka dodał, że w meczu z akademikami Żubry słabo broniły, a w końcówce meczu zabrakło rozgrywającego Jędrzeja Jankowiaka z powodu odnowionej kontuzji pleców. Zdaniem trenera wszyscy zawodnicy poza Irkiem Zabielskim grali dużo poniżej swoich możliwości.

źródło: Wrota Podlasia