Żubry rozszarpały Dziki, Tur skonał na własne życzenie

2018.02.03 19:22
Z różnym skutkiem zmagania w 21. kolejce koszykarskiej II ligi (gr. B) zakończyły podlaskie zespoły. Białostockie Żubry bez problemu rozprawiły się z Dzikami Warszawa, zaś Tur okazał się minimalnie słabszy od AZS-u UJK Kielce.

Totalna dominacja

Zawodnicy Żubrów Białystok mają za sobą kolejny bardzo udany występ. Tym razem rogaty zespół z Podlasia w niezwykle pewny i dojrzały sposób ograł na wyjeździe Dziki Warszawa.

Spotkanie rozgrywane na terenie stołecznych rywali rozpoczęło się spokojnie, od wymiany cios za cios, która sprawiła, że pierwsza kwarta przyniosła remisowy wynik 20:20. W kolejnych częściach rywalizacji podopieczni Tomasza Kujawy przejęli jednak inicjatywę i - jak przystało na czołowy zespół tabeli - zaczęli odjeżdżać przeciwnikom na coraz większy dystans punktowy.

Ostatecznie Żubry rozgromiły warszawskie Dziki 93:65, a białostocki zespół do efektownego zwycięstwa poprowadziła piątka zawodników, która w sumie rzuciła aż 77 z 93 zdobytych oczek. Wspomnianymi bohaterami byli Arkadiusz Zabielski, Bartłomiej Wróblewski, Andrzej Misiewicz, Michał Wielechowski oraz Aleksander Szczerbatiuk.

Wygrana wypuszczona z rąk

Gorzej w sobotnim (3.02) boju wypadli natomiast zawodnicy Tura. Drużyna z Bielska Podlaskiego, która mierzyła się w delegacji z AZS-em UJK Kielce, przegrała pierwszą kwartę 18:27, przez co już niemal od początku rywalizacji zmuszona była do gonienia wyniku.

Pogoń za przeciwnikami była skuteczna. W ostatniej części meczu gracze Kamila Zakrzewskiego zrównali się oczkami z AZS-em i na trzy minuty przed końcem starcia wyszli nawet na 8-punktowe prowadzenie. Przewaga ta okazała się jednak niewystarczająca. Udany finisz gospodarzy sprawił, że rogaty zespół wrócił do domu bez triumfu. Spotkanie zakończyło się bowiem rezultatem 92:90 na korzyść AZS-u.

13. Legia II Warszawa 18 20 2-16

Dziki Warszawa - Żubry Białystok 65:93 (20:20, 17:23, 19:25, 9:25)
Żubry Białystok: Adam Sulima-Dolina (0 pkt), Mateusz Niewiński (0 pkt), Arkadiusz Zabielski (15 pkt), Daniel Kamiński (0 pkt), Bartłomiej Wróblewski (13 pkt), Krzysztof Kalinowski (5 pkt), Marcin Monach (7 pkt), Andrzej Misiewicz (13 pkt), Paweł Rećko (0 pkt), Michał Wielechowski (18 pkt), Aleksander Szczerbatiuk (18 pkt), Paweł Karasiewicz (4 pkt)

AZS UJK Kielce - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 92:90 (27:18, 23:25, 23:26, 19:21)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Sylwester Kus (13 pkt), Mateusz Bębeniec (6 pkt), Łukasz Kuczyński (23 pkt), Kordian Jóźwiuk (2 pkt), Patryk Bajtus (15 pkt), Jakub Sienkiewicz (0 pkt), Tomasz Pisarczyk (19 pkt), Marcin Marczuk (0 pkt), Rafał Piesio (12 pkt)