Żubry wciąż niepokonane, Tur z pierwszym potknięciem

2021.10.10 10:17
W 3. kolejce koszykarskiej II ligi (gr. B) po zwycięstwo sięgnął tylko jeden przedstawiciel Podlasia. Triumf odniosły białostockie Żubry, które w hali UwB przy ul. Świerkowej okazały się lepsze od Kolejarza Basket Radom.

Początek domowego starcia z Kolejarzem był dla Żubrów trudny. Goście, głównie za sprawną celnych trójek, szybko wyszli na 9-punktowe prowadzenie, po czym gospodarze nieco zmniejszyli straty, ale ekipa z Radomia odrobinę lepiej wyglądała również w drugiej kwarcie, dlatego w połowie pojedynku przyjezdni wygrywali 35:28.

Po przerwie przebieg potyczki uległ jednak diametralnej zmianie. Trzecią odsłonę meczu Żubry zwyciężyły aż 26:4, dzięki czemu punkty zostały w Białymstoku. W ostatniej fazie starcia Kolejarz zdołał wprawdzie postraszyć rogaty zespół, dochodząc gospodarzy na dystans 7 oczek, lecz podopieczni Krzysztofa Kalinowskiego szybko opanowali sytuację i ostatecznie wygrali domowy pojedynek 75:59.

Pierwszej porażki w sezonie 2021/2022 doznał za to Tur. Klub z Bielska Podlaskiego, osłabiony brakiem kontuzjowanego Łukasza Kuczyńskiego, przegrał u siebie z Polonią Warszawa. Koszykarze trenowani przez Piotra Bakuna źle weszli w sobotni (9.10) mecz i później poniesionych strat nie byli już w stanie odrobić. Stołeczny zespół wygrał więc w hali Tura 78:70.

W 4. serii gier plasujące się na pozycji wicelidera Żubry zmierzą się na wyjeździe z Sokołem Ostrów Mazowiecka, zaś drugi przedstawiciel Podlasia podejmie u siebie klub MKS Ochota Warszawa.

Aktualna tabela koszykarskiej II ligi (gr. B)

15. Akademia Koszykówki Legii Warszawa 1 1 0-1

Żubry Chorten Białystok - Kolejarz Basket Radom 75:59 (16:18, 12:17, 26:4, 21:20)
Żubry Chorten Białystok: Adam Sulima-Dolina (0 pkt), Filip Nieroda (6 pkt), Patryk Zdanowicz (0 pkt), Michał Bombrych (2 pkt), Mariusz Rapucha (5 pkt), Paweł Kosobudzki (3 pkt), Patryk Andruk (20 pkt), Arkadiusz Zabielski (11 pkt), Andrzej Misiewicz (18 pkt), Maciej Bębeniec (10 pkt), Paweł Trypus (0 pkt)

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski - MKS Polonia Warszawa 70:78 (15:27, 32:32, 13:11, 10:8)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Przemysław Zygmunciak (2 pkt), Mateusz Bębeniec (0 pkt), Bartłomiej Wróblewski (7 pkt), Jakub Grigoruk (4 pkt), Jakub Lewandowski (3 pkt), Przemysław Tradecki (18 pkt), Jarosław Giżyński (21 pkt), Patryk Milewski (4 pkt), Aaron Weres (6 pkt), Michał Szwedo (5 pkt), Marcin Marczuk (0 pkt)