Zwycięstwo Młodej Jagiellonii Białystok

2012.10.22 00:00
W rozegranym w niedzielę spotkaniu 8. kolejki Młodej Ekstraklasy Jagiellonia Białystok wygrała w Juchnowcu z Wisłą Kraków 1:0 (0:0). Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Emil Gajko w 72. minucie.

W pierwszej połowie dominowali gospodarze, którzy mieli kilka świetnych okazji do pokonania golkipera Wisły. Na bramkę rywali groźnie, aczkolwiek minimalnie niecelnie uderzał Maciej Gajos, po rzucie wolnym głową przestrzelił Luka Gusić, zaś Paweł Drażba w sytuacji sam na sam zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i piłkę na róg wybili rywale.

W drugiej odsłonie meczu gra się wyrównała i Wisła także miała swoje okazje. Skuteczniejsi okazali się młodzi Jagiellończycy, którzy akcję za trzy punkty przeprowadzili w 72. minucie. Z prawej strony boiska na długi słupek dośrodkował Paweł Drażba, tam piłkę zgrał Gajos zaś Emil Gajko strzałem lewą nogą pewnie pokonał golkipera gości.

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 1:0 (0:0). Bramka: Gajko 72.

Jagiellonia Białystok (ME): Skowron - Zawadzki, Gusić, Radecki, Hajto (60. Malinowski) - Jastrzębski (46. Gajko), Kądzior (75. Kosiński), Dźwigała, Mackiewicz (80. Straus) - Gajos - Drażba.