Na razie prowadzony będzie nabór na studia pierwszego stopnia, czyli licencjackie, zarówno stacjonarne, jak i niestacjonarne. W przyszłości planowane jest uruchomienie także dwuletnich studiów uzupełniających (II stopnia).
Kierunek ekonomiczno-prawny poszerza obszar kształcenia o bardzo przydatną we współczesnych warunkach wiedzę i umiejętności, a mianowicie połączenie zagadnień gospodarczych i prawnych. Tym samym w naturalny sposób wpisuje się to w tendencje obecne w krajach Europy Zachodniej, gdzie dość popularne są studia typu Business Law.
Studia są przeznaczone dla przyszłych przedsiębiorców, prowadzących własną działalność gospodarczą, wysokiej klasy menedżerów, ale także dla osób, które chciałyby sprawować określone funkcje w administracji samorządowej, jak i też rządowej. Jednym słowem dla wszystkich, którzy w przyszłej pracy na co dzień będą musieli radzić sobie z problemami z obszarów prawa i ekonomii. Studenci studiów ekonomiczno-prawnych będą mieli do wyboru jedną z dwóch specjalności: sektor publiczny oraz sektor prywatny.
Informacje dotyczące programu studiów wraz ze szczegółowym wykazem przedmiotów niebawem zostaną opublikowane na stronach internetowych Wydziału Prawa oraz Wydziału Ekonomii i Zarządzania UwB. Rekrutację poprowadzi Wydział Ekonomii i Zarządzania. Kierunek będzie oferował po 60 miejsc na studia stacjonarne i niestacjonarne.