Wiadomości, fakty, opinieMiss God nagrała teledysk do piosenki "Could you" [WIDEO]

Ostatniego dnia minionego roku związana z Białymstokiem artystka opublikowała teledysk do piosenki "Could You". - W pewnym sensie jest to pogrzeb Miss God - wyznaje.

Miss God nagrała teledysk do piosenki "Could you" [WIDEO]
Fot: Maja Zińczuk
Screen z teledysku Miss God

Piosenka "Could You" jest pożegnaniem i zapowiedzią nowego kierunku muzycznego artystki. Wkrótce ukażą się nowe utwory w klimacie experimental hip-hop, electronic.

- Dające do myślenia. Stworzone na mocnym dystansie do siebie i otaczającej kultury, z którą często bezmyślnie się utożsamiamy - zdradza Miss God i zapowiada wolne kawałki w tempie 70 BPM.

Będzie to mocno chilloutowy materiał, momentami korespondujący z twórczością i klimatem Sade.

- Śmierć jest końcem, przejściem w inny stan. Widzę, jak cyklicznie pojawia się w życiu. Kończy coś, by inne mogło się narodzić. Patrzę na śmierć z przerażeniem i jednocześnie staram się dojrzeć jej transparentność - dodaje Miss God.

"Could You" to pierwsza piosenka artystki stworzona w Ableton Live 10 lat temu. Kompozycja wciąż szczególnie jej bliska. Utwór został wydany w nowej aranżacji i produkcji, za którą odpowiada Daniel Godlewski - Strefa Dźwięku.Teledysk powstał w Białymstoku w ramach stypendium Prezydenta Miasta Białystok. Artystka odpowiada za scenariusz, reżyserię, montaż i kostiumy. Zdjęcia są dziełem Mai Zińczuk, ujęcia z drona: Marcina Seti, efekty, 3d: Marcina Rutkowskiego, a za technikę odpowiada Karol Mieczkowski.

W 2019 roku Miss God planuje wydanie klipu do nowego utworu, który powstanie we współpracy z producentem Romańskim, a także nagrania jako VSHOOD. Dodatkowo ma zamiar rozwijać nowo otwartą pracownię artystyczną w Białymstoku jako przestrzeń działań kulturalnych oraz współpracę muzyczną z artystami z Berlina.

Miss God to wokalistka, producentka muzyczna. Tworząc, nie zamyka się w gatunkach. Łączy subtelną elektronikę z przyjemnym basem i wokalnymi eksperymentami. Zdaniem Agnieszki Szydłowskiej z Programu Trzeciego Polskiego Radia - "artystka osobna, własna". Wystąpiła m.in. w programie Offensywa Piotra Stlemacha, na Heineken Opener Festival, filmPolska Festival w Berlinie, ShortWaves w Poznaniu, Electronic Beats w Poznaniu, Ambition Festival w Londynie. Jej muzykę można również usłyszeć w spektaklach teatralnych i teatru tańca oraz gościnnie u innych artystów tj. Lukasyno, Południce, VSHOOD.
Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl
(2019-01-07 13:49:59)


Copyright © 2001-2023 by CMG & www.BialystokOnline.pl, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. +48 85 746 07 39
Created by CMG