Wiadomości, fakty, opinieWyjątkowy koncert na Dzień Dziecka

Formacja Dixie Company wystąpi w klubie Fama. Zagra koncert adresowany do dzieci w wieku od 5 do 12 lat wraz z opiekunami, którzy chcą wspólnie odkrywać świat jazzu.

Wyjątkowy koncert na Dzień Dziecka
Fot: Dixie Company


Od kilku lat poznańska formacja jazzu tradycyjnego Dixie Company realizuje program muzyczny skierowany do najmłodszych słuchaczy o nazwie Mała Akademia Jazzu. Jego celem jest edukacja dzieci i młodzieży oraz przygotowanie do obcowania z tzw. kulturą wyższą, do jakiej niewątpliwie należy muzyka jazzowa.

Prowadzący Akademię moderator w krótkiej, interesującej, syntetycznej i nieskrępowanej formie przekazuje młodym słuchaczom wiedzę na temat genezy i historii jazzu tradycyjnego. Przybliża najbardziej znanych artystów i kompozytorów związanych z tym gatunkiem. Muzycy demonstrują najbardziej rozpoznawalne standardy, charakterystyczne i tak nietypowe instrumenty jak bandżo czy tarka, zgłębiają tajniki improwizacji oraz śpiewu tzw. skatem.

Mała Akademia Jazzu zawiera też minikonkurs wiedzy o muzyce improwizowanej w oparciu o wcześniej przedstawione standardy jazzowe z atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez współpracujące z Dixie Company firmy Storck i Hama.

Każda kolejna edycja Małej Akademii Jazzu jest okazją nie tylko do znakomitej zabawy, ale także do przybliżenia arkanów "starego dobrego jazzu" w lekkiej formie i z przymrużeniem oka. Trzeba przyznać, że w dobie wszechwładnego internetu i uzależnienia od mediów elektronicznych znajduje się wielu młodych odbiorców spragnionych żywego kontaktu z muzyką jazzową.

Koncert odbędzie się w niedzielę (2.06), początek o godz. 17.00.

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym wydarzenia.

Zobacz też: Dixie Company – Mała Akademia Jazzu
Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl
(2019-06-01 08:13:51)


Copyright © 2001-2023 by CMG & www.BialystokOnline.pl, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. +48 85 746 07 39
Created by CMG